Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zatrzymywanie wody w organizmie - jak temu zapobiec?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-19, 10:57   #17
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: zatrzymywanie wody w organizmie

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Tez mam problem z opuchlizna.i bardzo mnie zdziwilo to ze nalezy surowych jablek?ja ich jem bardzo duzo -czy to moze wlansie tez powodowac nadmierna opuchlizne twarzy??bardzo prosze o odpowiedz bo juz nie moge na siebie patrzec..

Ja dziennie zjadam około 5 jabłuszek Nie zauważyłam żadnych negatywnych z tego tytułu objawów Jabłka są bardzo zdrowe Zawierają pektynę, która wypełnia żoładek i niektórzy mogą z tego powodu odczuwać wzdęcia, ale żeby wode zatrzymywały To co ta pektyna niby wode chłonie

"Największe znaczenie ma pektyna, która w organizmie człowieka spełnia rolę jak gdyby miotły, wymiatającej z naszych kiszek resztki niestrawionych pokarmów, wchłania produkty nieprawidłowej przemiany materii (głownie fermentacji), reguluje działanie flory bakteryjnej, neutralizuje substancje toksyczne. Pektynie jabłek przypisuje się właściwości przeciwsklerotyczne jak również zdolności wiązania radioaktywnego kobaltu i strontu, i usuwanie ich z organizmu."

źródło: http://www.sfd.pl/Owoce_i_warzywa-t279713.html

Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując