Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie rozumiem fenomenu...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-10-09, 15:57   #4451
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie rozumiem fenomenu...

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88941049]W latach 90 nie bylo wyboru. Ja np ubierałam się na rynku, więc nosiło się to co było. Jak nie było nic innego niż dzwony, to jakim cudem miałam nagle wpasc na to, że może rurki są lepsze? [/QUOTE]

Na przykład kupując w lumpeksach, szyjąc sobie, nosząc ubrania zachomikowane w domu. Tak wiem, nie u każdego trzyma się stare ciuchy w domu, ale w wielu domach tak. Ja w latach 90 byłam wielce alternatywna i nosiłam ciuchy z lat 70 ze strychu i szyte przez ciocię. I rzeczywiście mogę powiedzieć, że byłam całkiem poza estetyką tamtych czasów. Obecnie już nie, bo nawet vintage, który mnie interesuje, jest pewną modą.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88941049]Teraz są zupełnie inne czasy. Niezależnie od mody w sklepach jest wszystko.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Z jednej strony tak, ale z drugiej jest masa trendów, krojów, wykończeń, które były kiedyś modne, a obecnie ich nie dostaniesz, albo nie w takiej wersji, jak byś chciała.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Ale ja nigdzie nie piszę, że absolutnie nie podążam za modą. Chodzi mi o to, że z danego czasu wybieram to, co mi pasuje i w czym dobrze wyglądam i tego się trzymam. Nie założę tego, co mi nie pasuje tylko dlatego, że jest modne.
Nawiązywałam głównie do tego, co było tutaj pisane jakiś czas temu, że teraz mówimy, że nie zrezygnujemy z rurek, a pewnie tak będzie, bo szerokie spodnie bardziej nam się opatrzą i chętniej po nie sięgniemy (bardzo utkwiło mi to w pamięci). No nie jest tak, bo np. ja noszę i szersze spodnie i rurki.

Być może jesteśmy w przejściowej fazie. Jeśli jakaś moda trwa długo jak np na konkretny krój spodni, to trochę musi minąć, zanim nowa moda całkowicie go wyprze. Można póki co gdybać, czy wąskie spodnie znikną na kolejne x lat. Moim zdaniem to bardzo prawdopodobne, ale utrzymają się tylko w niewielu fasonach.




Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Moda ma taki plus, że jak coś jest modne to jest wszedzie i można łatwo coś kupić dlatego czekam na modę na spodnice i sukienki z koła czy polkola i na fajne spódnice maxi, na które moda była z 10 (?) lat temu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No i to jest właśnie kolejny ważny aspekt. Nie każdy też ma ochotę spędzać aż tyle czasu i wkładać wysiłek w szukanie jakichś unikalnych ciuchów. I tym samym jest zdany na to co jest w sklepach czyli znowu na ... modę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora