Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 10:34   #12
(kicia)
Zakorzenienie
 
Avatar (kicia)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 19 135
Dot.: Wyprawka dla niemowlaka, co kupiłyśmy, zamierzamy kupić, warto czy nie ?

Cytat:
Napisane przez jagodzianka21 Pokaż wiadomość
widzę bardzo ciekawy wątek, wiec postanowiłam dołaczyć. jestem na etapie pakowania torby, co nieco już mam ale fajnie poczytac doświadczone mamy by nie gromadzić niepotrzebnie niektórych rzeczy...
co do kosmetyków postawiłam na rossmanowskie , mam nadzieję że maluszkowi podpasują jednak większy problem i dylemat mam co do wyprawki ubrankowej, mam bodziaki, pajace, śpiochy, półśpiochy, kaftaniki... ale zupełnie nie wiem jak to wszystko połączyć w gotowe zestawy tak żeby dziecku było wygodnie i ciepło. mam wrazenie ze jak założe kaftanik a na to pajać czy śpichu że będzie mu zimno...
mozecie coś poradzić jak najlepiej kompletowac takie zestawy ubraniowe?? będe bardzo wdzięczna
jap owiem tak pierwsza zasada nie przegrzewać dziecka

na prawdę dziewczyny dziecko to też człowiek też mu może być za ciepło

Oczywiście noworodek to trochę inaczej początkowo warto trochę cieplej ubrać ale nie przesadzajmy. Niesety m.in stąd biorą się choroby u dzieci

dziecko ma kilka warstw ubrań kocyk i inne na spacerze nagle zaczyna płakać odkopujesz i wyciągasz z wózka jeden powiew i dziecko obwiane

Oczywiście to jest decyzja każdej matki na mnie krzywo patrzą niektórzy na spacerach ale ja syna ubieram tak samo jak siebie. I jak to tak cienko dziecko ubierać

Co do zestawów ja w domu zakładałam samego pajaca nawet zimą lub body plus półspiochy. Latem i wczesną jesienią czasem same body plus skarpeti

Na spacery latem późnym latem też pajac plus czapka lub krótkie body półśipochy czapka
Jesień body krótkie lub długie gruba bluza/kurtka cienka czapka spodnie skarpetki lub rajstopki. Na to kocyk. Jeśli wyciągałam zgrzane dziecko z wózka= kolejnego dnia przy podobnej pogodzie eliminowałam jakiś element
Zima do wózka długie body pół śpiochy lub pajac kombinezon czapa szalik i nakładka na gondolę często bez koca. Teraz zimy lekkie były jak było może z kilka razy bardzo zimno to pod pajaca body
Jak było już ok 5 stopni to kombinezon zimowy zmieniłam na polarowy plus koc
Wiosna to jak jesienią zależnie od pogody

Np teraz mamy ok 0 stopni i syne ma krókie body bluzkę z długim rajstopki spodenki kurtka czapka szalik i tak jedzie w wózku czasem jak wieje dam koc

PS temperaturę u dziecka nie ocenia się po rękach nóżkach bo te moga być zimne grunt to temperatura na karku

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

a jeszcze co do ciuchów najwygodniejsze są:
body to jasne
pajace rozpinane na całej długości te przez głowe czasem cięzko załozyć
śpioszki jeśli już to takie z rozpinanymi nóżkami (nie ma to jak w środku nocy ściągać z dziecka ubranko do przewijania)
półśpiochu idealne do bodów

dla takich noworodków spodenki to tak średnio bo często spadają skarpetki itp a a rach ciach półśiochy założone

koniecznie bluzy bez kaptura nie wiem po co noworodkom i małym niemowlakom kaptury jak tylko rpzeszkadzają bo przecież np w aucie ylko dziecko się zgrzeje z kapturem na głowie
__________________
14.07.2012
II kreseczki 23.11.2013
Bartuś 11.08.2014 godz.15:10 3810 g 55 cm


Edytowane przez (kicia)
Czas edycji: 2015-11-07 o 10:36
(kicia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując