Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Architektura, inżynieria środowiska, leśnictwo - co wybrać??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-03-01, 08:40   #2
8eac58c5cc494bac362f2c55360aebd4b4484951_62030402482cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 21
Question Architektura, inżynieria środowiska, leśnictwo

Witam, w tym roku zdaję maturę (matma R, geografia R i angielski R) i nie wiem, jakie studia wybrać. Chciałabym, żeby kierunek choć trochę zahaczał o moje zainteresowania, ale również abym nie miała problemu ze znalezieniem pracy. Lubię rysować i interesuję się przyrodą. Wg. testu predyspozycji zawodowych nadawałabym się jednocześnie na naukowca i artystkę. Ale wiadomo że na czysto artystyczne lub czy naukowe studia nie ma sensu iść.


Tak więc zastanawiam się nad architekturą, lecz niestety projektuje się domy wg. widzimisię klienta, a nie wg. własnego pomysłu. Dlatego nie wiem czy by mi się ta praca aż tak podobała. (z matematyką natomiast nie mam problemu, nawet nieźle mi ona idzie) Drugi kierunek to leśnictwo, które może być ciekawe i przyjemne. Problem jest taki, że w internecie są skrajne opinie na jego temat, jedni (na forach sprzed kilku lat) twierdzą, że bez znajomości w życiu nie znajdzie się po tym pracy. Natomiast wg. ELA jest przeciwnie. Nie wiadomo kto ma rację. Myślałam również o inżynierii środowiska. No ale nie wiem, czy dałabym radę, gdyż kompletnie nie umiem fizyki.
Co byście mi doradzali?
8eac58c5cc494bac362f2c55360aebd4b4484951_62030402482cf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując