Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jecie zdrowo? Część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-19, 17:56   #1314
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie rób codziennie tego samego, bo więcej spalisz niż nabudujesz. Ciało buduje dodatkowe włókna mięśniowe w czasie odpoczynku. Uważam ze pomiędzy ćwiczeniem tej samej partii ciała, jeśli na celu jest jej nabudowa, powinno się zachować minimum 48 godzin przerwy na 100% regenerację.

Ja sobie z ciekawości zrobiłam na siłce wersję wzn wznosów z nogami na ziemi. Zakres ruchu jest rzeczywiście bardzo mały i ciężko się zmęczyć..

Jeśli jesteś uparta ćwiczyć w domu, to proponowałabym rozwiązanie jakie proponuje Cinderella + bezpieczny stołeczek z IKEA - mają takie plastikowe bezpieczne stopnie , bardzo stabilne, zastąpią step w domu, a są tańsze i mniejsze ( i zwyczajnie bardzo użyteczne).

I zamiast robić tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ułożyć lub znaleźć program na pośladki skombinowany z kilku ćwiczeń, aktywujących różne grupy mięśniowe posladków.

Wznosy, wykroki chodzone, wykroki bułgarskie, wykroki Skrzyżne, boczne wznosy nóg, foczki ( wznosy nóg i rak w leżeniu na brzuchu) przysiady z obciążeniem z przodu ( aktywują inaczej niż z obciążeniem z tylu) , przysiady sumo.
Jeśli masz bezpieczny stołeczek, możesz dodać przysiady z jedna noga na stołeczku, wykroki bułgarskie, powolne siadanie na nim ze stania na 1 nodze ( druga wtedy w miarę możliwości prosto do przodu, to są takie polscyzoryki- ich bezpieczna wersja), wstawanie z niego z obciążeniem w rękach.

20 kilo w zupełności wystarczy. Serie powinny być krótsze, ale bardziej techniczne.

Trening ujędrniający nie musi być typowo siłowy.
Natomiast trzeba dużo oglądać o technice. Macać mięśnie w trakcie pracy, czy pracują te co trzeba. Szukać pozycji sprawdzając ustawienie ciała, wyczuwając na co idzie obciążenie.

No i dać sobie czas.

Jak masz gdzieś w okolicy schody, to wbieganie po schodach też świetnie robi na pupę. Rower też. Wszyscy rowerzyści mają extra tyłki.
Jak zawsze: zgadzam się z Tobą w zupełności.

Od siebie dodam, ze jeżeli chodzi o pośladki, to odkrywcą tu nie bede, ale jest jedno ćwiczenie, które daje najlepsze i najszybsze rezultaty, i regularnie go powtarzanie w zupełności wystarcza by zbudować ładną pupe, i wcale nie trzeba robić różnych wariacji ćwiczeń: SQUATS, czyli najzwyklejsze przysiady.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86828778]Nie, ja mowie, że jak chce się siłowo ćwiczyć, to już raczej w grę wchodzi siłownia.
No, założę się że byś w życiu nie zgadła kto z jakim obciążeń pracuje.
Przejdź się na silownie, zobacz ile kobiety podnoszą i jakie są przy tym drobne...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Wiem, ale pomimo wszystko; mam za duzo kolezanek, ktore cwiczyly z duzym obciazeniem, i widzialam co sie porobilo z ich udami, wiec nie wiem co one robily, ale wole pozostac przy swoim, bo mi w zupelnosci wystarcza.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując