Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-10-23, 22:12   #1137
bardzosmutnadziewczyna
Raczkowanie
 
Avatar bardzosmutnadziewczyna
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 318
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ależ ja okazuję zrozumienie osobom pro-life. Sądzę, że jeśli ktoś uważa aborcję, nawet do tego 12 tygodnia, za morderstwo, to naprawdę ma do tego prawo, choć nie jest to dla mnie poparte żadną wiedzą medyczną i osobiście uznaję to za średniowiecze oraz dobrowolne pozbawianie się korzystania z odkryć medycyny. Ale nadal - jeśli ktoś tak uważa, to ma do tego prawo.
Co więcej, nie jest wcale aż tak łatwo zajść w ciążę, a i mamy dostępnych tyle środków antykoncepcyjnych, że tym bardziej to nie jest takie proste. Sądzę, że edukacja seksualna w Polsce powinna w ogóle zaistnieć - i w innych krajach też - i nikt nie powinien traktować aborcji jako środka antykoncepcji (a to się naprawdę zdarza - tak stwierdzam po rozmowie z osobami z krajów, gdzie aborcja to chleb powszedni).

Ale czy dla Ciebie torturowanie kogoś byłoby w porządku, żeby odeprzeć argumentację?

Wiele wad rozwojowych jesteśmy w stanie wykryć wcześnie dzięki medycynie - i dzięki temu oszczędzić cierpienia nawet nie matce, ale dziecku. Jestem za humanitaryzmem w tym przypadku. Ze terminacją ciąży, która oszczędzi danej jednostce cierpienia fizycznego i śmierci w męczarniach. Nikt nie powinien fundować tego dziecku dla własnego komfortu psychicznego. Wiem, że to dla wielu osób - szczególnie religijnych, choć, jak napisałam, w Biblii nic nie ma na temat aborcji - nie będzie to łatwa decyzja, ale powtórzę - czasami trzeba popatrzeć nieco dalej niż czubek swojego nosa i nie skazywać dziecka na zbędne cierpienie.

Na szczęście takie ciężkie wady genetyczne są rzadkością, ale to, że akurat nas to nie dotyczy, nie oznacza, że nikogo to nie dotyczy.
Narracja typu jesteście średniowieczem, wcale nie jest zrozumieniem. Nie każę Ci wcale rozumieć przeciwników aborcji, ale jeśli tak okazujesz zrozumienie ludziom to 🤯.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bardzosmutnadziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora