Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-29, 17:32   #1
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452

Uczymy się do egzaminu CAE (lub FCE) - grupa wsparcia


Witam,
Postanowiłam przygotować się samodzielnie do egzaminu CAE, mam zamiar zdać go w 2012 roku. Skoro i tak spędzam średnio 2 godziny dziennie na fanfiction.net to niech wypłynie z tego jakaś korzyśc Niestety nie mam w tej chwili pieniędzy na kurs, ale jako że udało mi się bez dodatkowej pomocy zdać FCE (niestety było to już 4 lata temu) myślę, że teraz też dam rade. Póki co mam zamiar:
- wyłączyć na stałe napisy z filmów ( i oczywiście oglądać produkcje brytyjskie)
- czytać książki w angielsku, tłumaczyć i wynotowywać niezrozumiałe słowa, ciekawe wyrażenia itd. Książki czasem można kupić za grosze na allegro, nawet już kilka mam. Oczywiście biorę pod uwagę tylko takie które wiem, że mnie zainteresują. "Mgły Avalonu" już do mnie dotarły
- poszukać na facebooku czy gdzieś osoby (anglika/angielki) które będzie miała ochotę ze mną pokorespondowąć czy pogadać przez skypa
- powtórzyć gramatykę z LO i to czego się uczyłam na FCE ( tu jest problem bo mało pamiętam i nie wiem co jeszcze w tej tematyce)

Kto też ma się ochotę pouczyć lub też już zaczął to robić? Samej trudno, mam nadzieje , że mnie zmobilizujecie, że znajdzie się ktoś kto dołączy do mnie Razem damy radę. Może któraś z was już zdawała i podzieli się swoimi doświadczeniami i wskazówkami ? Znacie jakieś przydatne linki do dobrych stronek, forów itd? Każda pomoc mile widziana Piszcie to robicie, żeby się przygotować i jak wam to idzie Pozdrawiam
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując