Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-01-06, 17:00   #19
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Kupowanie w małych sklepach to oszczędność czasu. Nie chce mi się z dwulatka chodzić po Kauflandzie po jeden jogurt i stać w kolejce emerytów, żeby zaoszczędzić 30 groszy.
Od czasu do czasu tak, ale właśnie jak się coś zapomni, po jedną rzecz, awaryjnie - od tego zostaną żabki.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Myślałam, ze gospodarkę najlepiej napędzają inwestycje, a nie to, ze Janusz i Grażyna wydadza 500 plus na piwo i chipsy w portugalskiej Biedronce.
To właśnie nakręca producentów tych produktów, aby je ulepszać i więcej produkować, a więc inwestycje

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
No może tez zamknąć interes, bo nie będzie go stać na zapłacenie pracownikom pensji.
To chyba żadna strata...

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja zarabiam trochę więcej niż najniższa ale co z tego skoro ceny idą cały czas w górę. Ktoś kto zarabia najniższą i teraz dostanie podwyżkę, i tak mniej to odczuje, bo wyda więcej ale też więcej zarobi. A ja wydam więcej a zarobię tyle samo co wcześniej.
Czyli sprawiedliwość społeczna, ci którzy mieli najgorzej teraz mają lepiej XD Względnie.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując