Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-06-25, 11:45   #2257
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc niezmiernie dziwi mnie takie podejście. Naprawdę znasz takich rodziców? To chyba musiałaby być albo głęboka bieda, albo ostra patologia. Mam w otoczeniu wielu młodych rodziców i widzę jak bardzo ograniczają swoje wydatki, żeby jak najwięcej zostało na potrzeby dziecka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak znam i wcale nie są to ludzie biedni czy patologia. Koszty życia są wysokie i tak jak piszesz trzeba ograniczać wydatki, więc jak nagle pojawia się gotówka, to kupują potrzebne rzeczy, a nie ekstra prezenty. A jak ktoś ma pieniądze to ich dzieci mają właściwie wszystko, więc te pieniądze też się gdzieś tam rozmywają. Najrozsądniej byłoby odkładać te pieniądze, ale skąd pewność, że rodzice tak zrobią.



Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ja znowu nie rozumiem tego stopniowania, że jak na chrzest 300 zl, to na komunię przynajmniej 1000 zl, a co wtedy na wesele? Olaboga miliony monet! Ale przecież prezenty dostosowuje się do 1) własnych możliwości, 2) obecnej wartości pieniądza, 3) relacji z obdarowywanym [emoji3]

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No nie wiem, ale dla mnie ważność okazji też się liczy. Dla mnie dzień dziecka, a chrzest to dwie różnie sprawy, tak samo jak chrzest i wesele.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora