Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Vademecum antykoncepcji! cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-26, 10:13   #3
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: wkładka/tabletki antykoncepcyjne opinie co wybrać

Cytat:
Napisane przez chocolate_92 Pokaż wiadomość
Hej

Byłam niedawno u ginekologa. Lekarz okazał się moim zdaniem w porządku zrobił badania dobrze wszystko wytłumaczył ale rozmawiałam też o antykoncepcji. Powiem szczerze że nie jestem za hormonami... Ja wiem ze każdy poleca tabletki ale ja najzwyczajniej obawiam się nawet późniejszych skutków zakrzepy itp. Tym bardziej ze biorę tabletki na tarczyce, cukier mam pod obserwacją bo też tam różnie wychodzi. I czytałam dużo o wkladkach ale mój lekarz powiedział mi że wkładki dla nieródek nie są polecane ponieważ mogą wywołać Stany zapalne nawet na jajnikach. I że tabletki też zawsze można przestać brać. Ale faktycznie doktor przed tabletkami dał skierowanie na badania - między innymi na krzepliwosc krwi.

Ale cały czas jestem pełna obaw.. niby przed badania ale nigdy nie eiadomo jakie będą skutki później stosowania... Ja teraz różnie też się czuję możliwe że to wina tarczycy będę niedługo powtarzać badania. Do tego wyszły początki anemii ale również będę teraz powtarzać badania.

A prezerwatywy.. też ludzie stosują i w ciążę się nie zachodzi ale to też nie jest zbytnio odpowiedzialna antykoncepcja.

Dodam że np mama ma żylaki. I nie wiem czy to już jest jakieś przeciwskazanie bo teoretycznie to dziedziczne.. Ale lekarz na razie nie pytał o choroby w rodzinie dal tylko skierowanie na badania, jedynie pytal o choroby nowotworowe.

Może panikuje.. ale po prostu nie chciałabym sobie narobić problemów.. A mamy brat w wieku 20 lat zmarł na zatorowosc plucna .

Co Wy o tym wszystkim sądzicie?
Wybrałabym wkładke, sama posiadam i wiem jak to wygodna antykoncepcja.

Co do prezerwatyw to jest odpowiedzialna metoda, skuteczność przy prawidlowym użyciu jest wysoka. Dla mnie to jednak kłopotliwe i niewygodne podczas stosunku. Zreszta zawsze musisz ja miec, a co jesli bedzie ochota na stosunek a gumek brak? Przy spirali nie am takich problemów.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując