Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013 cz.4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-11, 14:00   #2245
Atena564
Zadomowienie
 
Avatar Atena564
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 281
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez happy blue Pokaż wiadomość
mam na myśli, że nie mogę sobie wyobrazić takiej sytuacji...że zwierzę skrzywdzi małe, a Ty to jeszcze tak opisałaś, że mi ciarki przeszły
oj to mając jakie kolwiek zwierze w domu czy psa czy kota to trzeba koniecznie się zastanowić co bedzie po porodzie, bo żadko kótre zwierze (myśle teraz głównie o psach) bez probemowa przymuje maleństwao i na porządku dziennym się do tego szybko przyzywaczaja!!!

ja mam owczarka niemieckiego, wytresowanego, posłusznego (moi rodzice też mieli owczarka, sam tata go wyszkolił, bo to tresował psy policyjne i pracował kiedyś z nimi) , dlugo zajeło mi wytresowanie go by był posłuszny, ale z moim dzieckiem niegdy niezostanie sam nawet na chwile, bo wiem że o dziecko bedzie zazrosny, i moze nawet niechcący zrobić maleństwu krzywde!! a najbardziej denerwuje mnie fakt, iż np. szczeniaki czy kącieta są traktowane jak zabawki i kupowane dla dziecki, które niechodzą jeszcze do szkoły, wystarczy wejśc na neta i pooglądać filmiki jak dziecki znęcają sie np. nad kotem!! a ciekawe gdzie są wtedy rodzice?? kot lub pies nawet niechcący może wyrządzić dziecku krzywde, z samej ciekawości zadrapać, ugryźć......

mając psa, trzeba zaczać już w ciaży przyzwyczajac go do przyszłej obecności dziecka, a tymabrdziej jak do tej pory miałą kontakt najczesciej tylko z domownikami, a niebyły to dzieci.....w takich przypadkach (jeśli doradzam komuś jak tresowac psa) kupuje lalke, i pierwsze co to trzymam ją na rekach i zwaracam uwage jak reaguje pies---jak jest zainteresowany to dobrze, ale jak jest podekscytowany to niewróży najlepiej---ważne są spacery na smyczy psa przyszłej mamy, warto pusty wózek i psa na smyczy obok by szedł (zakłądając ze pies umie chodzić na smyczy i nieciagnie, bo jak ciągnie to nic z tego- trzeba uczyć od podstwa chodzenia przy nodze) wyprowadzać na spacer, wtedy pies przywyknie do nowej sytuacji, puszczać trzeba psom płacz dziecka bo naprawde większość z nich reaguje poddenerwowaniem....i warto jeszcze w ciaży przyzyczaić psa które rzeczy sa dziecka np. zabawka, butelka, smoczek i wtedy pies niebedzie konkurował z dzieckiem o ta rzecz, no i ważne jest (tymbardziej jak to pies terytorialny) gdzie mają być jego strefy snu i jedzenia i trezba się trzymać tych wyznaczonych stref, by np. koło posłania niestało łóżeczko bo dla psa płacz dziecka, który nagle zakłóci mu spokój może być potraktowany jak zagrożenie!!! a najczęsciej pierwsze co to doradzam takim ludziom, iż mając psa, który do tej pory wychowywał sie bez dziecka, by po urodzniu dziecka nieszedł on w "odstawke", warto, a wrecz trzeba poświęcić choć godzinke na zabawe sama na sam ze zwierzeciem, by nieczuło sie odtrącone, a niebedzie wówczas tak zazdrosne o dziecko......

mogłabym tak pisać wiele wiecej....ale poprostu chciałam zasugerować ze mając zwierze trzeba pamietac ze dziecko w naszym zyciu to też zmiana w jego zyciu i nieważne czy to owczarek niemiecki czy york, czy pies czy kot.....kożde może być idealnym towarzyszem dla naszych pociech, ale też z drugiej strony ,może traktować dziecko jak intruza, zło konieczne a warto zawczsu o tym pomyśleć i się na taką ewentualność przygotować.....

przed porodem warto tez przebadać pupila czy aby np. niema pasożytów, a to że jest odrobaczony to niezanczy że niema innych pasożytów, do których my możemy być już przyzwyczajenie, niebeda wywoływac np. u nas alergii a dziecko nie.....
Atena564 jest offline Zgłoś do moderatora