Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-10, 10:25   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Fakt. Na tym forum zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Masowo zamieszczają recenzje ludzie, którym (do wyboru):
  • nie chce się przeczytać Kodeksu Recenzentów
  • mają go głeboko w miejscu, gdzie plecy tracą swoją szlachetna nazwę
  • uważają, że obowiązek jego przestrzegania w cudowny sposób ich akurat nie dotyczy
  • uważają, że jeśli zastosują się tylko do połowy punktów regulaminu, a drugą połowe złamią, to przecież wystarczy, żeby było wszystko w porządku, bo
Potem obowiązkowo trzeba zapałać świętym oburzeniem i wszcząć awanturę. Nie ważne, że usunieta recenzja łamała regulamin i to w kilku punktach,
1. Przeczytałam regulamin - inaczej nie byłoby mnie na forum.
2. Do reszty punktów się nie odniosę - bo nie są merytoryczne, a o oceniające - Kochana Noor, zachowaj twierdzenia o tym co mam poniżej pleców - dla siebie.


Cytat:
ponieważ Kodeks Recenzenta wyraźnie mówi:
  1. Jeżeli producent zaleca określony czas używania kosmetyku, potrzebny do uzyskania efektów, NIE wystawiaj oceny wcześniej niż zalecany czas kuracji (dotyczy to zwłaszcza preparatów przeciw zmarszczkom, przebarwieniom, rozstępom, cieniom pod oczami trądzikowi i innym problemom wymagającym długotrwałej kuracji) (...) kosmetyki pielęgnacyjne (kremy, odżywki, maseczki itp.) oceniaj po co najmniej 1 miesiącu regularnego stosowania, ponieważ taki jest cykl odnowy komórek naskórka i minimalny czas potrzebny na stwierdzenie, czy produkt nie powoduje skutków ubocznych, jaka ma wydajność itp.)
  2. Oceniaj tylko kosmetyki odpowiednie dla swojego wieku, rodzaju cery, włosów, itp... (...)
- ocenę wystawiłam po - z tego co pamiętam - co najmniej jednodniowym użyciu, a mogłam po 15 minutach - tak jak zaznacza producent w opisie kremu.

Cytat:
  • Jeśli używasz kosmetyków zalecanych przez producenta dla konkretnej, "nie swojej" kategorii wiekowej, zawsze zaznaczaj ten fakt w recenzji
  • Jeśli twoje wrażenia w takim wypadku są negatywne, powstrzymaj się od oceny. Może ona być myląca i niepotrzebnie zniechęcać innych użytkowników, bo dla właściwej cery czy kategorii wiekowej produkt może być bardzo dobry. Swoją opinią możesz podzielić się na forum plotkowym.
To, że krem jest nie dla mnie zaznaczyłam w recenzji:
"Zgłaszam recenzję do usunięcia, ponieważ zgłosiła to osoba, która ma 21 lat a ocenia krem, który jest do cery po 40 roku życia".

Recenzja nie była negatywna - była obojętna, ponieważ najpierw napisałam ile mam lat i jak kremu używałam - właśnie dlatego by nie zniechęcać innych.

Cytat:
Ale przecież najpierw trzebaby go przeczytać.
Ale żeby wiedzieć co napisałam w recenzji musiałabyś ją najpierw dokładniej przeczytać.



Cytat:
Jesli takie widzisz, zgłoś je do usunięcia.
Szkoda mi czasu na takie bzdury.
Poza tym - "tropienie" takich recenzji to chyba zadanie moda ?
Zresztą, znajdą się też i inne "tropicielki", które mnie ubiegną.


Cytat:
Najprawdopodobniej swój.
A całkiem mozliwe. Nadgorliwie udzielam się na tym forum. Powoli mi się odechciewa.

Miłego dnia.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując