Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-09, 15:57   #166
~Olya~
Rozeznanie

GG do ~Olya~
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hey, przeczytałam cały temat dotyczący NuvaRing jak i rownież dyskusje na innych forach...
Chcialabym jednak przedstawić swoja sytuację. Byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

W styczniu lekarz przepisał mi tabletki Yasminelle na regulacje okresu. Sama wspomniałam o tym środku, gdyż ma dosyć małą dawkę hormonalną i nie zatrzymuje wody, co niestety u mnie jest notorycznym problemem przed praktycznie każdym okresem. Cóż... poza mniej bolesnymi jajnikami oraz malą regulacją okresu... efekt był koszmarny. Praktycznie wszytskie skutki uboczne jakie mogły sie pojawić wystąpiły w moim przypadku. Zaczynając od wypadających włosów, mrowieniach w nogach, nieprzyjemnym bólu w kolanach, zwiększeniu się wagi (o jakies 6kg w przeciągu miesiąca!!!!)... kończąc na jeszcze bardziej dostrzegalnym zatrzymywaniu sie wody w organizmie.
Po miesięcznej przygodzie z tabletkami odstawiłam je. Skutki uboczne minęły... waga szybciutko wrocila do pierwotnego stanu.
Ostatnio rozpoczęlam współżycie... i dla zwiększenia konfortu psychicznego... pozbyciu się obaw przed ciążą, ktore się pojawiają z powodu braku zaufania do mechanicznych sposobów... chce znów rozpocząć hormonalną antykoncepcję.
Wydaje mi się, że w moim przypadku najlepszym sposobem zabezpieczenia byłby własnie NR.
Mam jednak kilka pytanie w celu upewnienia się, czy aby napewno:

1) czy NR (podobnie jak tabletki) ma duży wpływ na zwiększenie rozmiaru piersi/ich bóle?

2) niby mało osób skarżyło się na przytycie i wnioskuje, że efekt ten pojawia się żadziej niż przy tabletkach... ale jak w takim razie jest z tzw.'puchnieciem' z powodu zatrzymania wody w organizmie? Dla mnie jest to problemayczne nawet bez stosowania hormonów... wiec tego obawiam się najbardziej.

3) to samo pytanie jesli chodzi o pojawianie sie 'pomaranczowej skórki'...?

Byłabym ogrooooomnie wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline   Odpowiedz cytując