Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas glikolowy a cera naczynkowa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-30, 08:27   #7
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: Kwas glikolowy a cera naczynkowa

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Witam,

od trzech dni stosuję krem z 12 % stężeniem kwasu glikolowego (Isis Pharma). Nakładam go na 5 minut, zmywam płynem micelarnym. Mam niewielką skłonność do rozszerzerzonych naczynek, używam jednak kremów, maseczek, które ''wyciszają'' naczynka, więc moja twarz wygląda zdrowo. Bezpośrednio po zmyciu kremu odczuwam lekkie mrowienie, a skóra jest zaczerwieniona, jednak o takich skutkach ubocznych informuje producent. Rano (krem nakładam wieczorem) skóra nie jest podrażniona.
Ze względu na naczynka nie mogę stosować peelingów mechanicznych, a te enzymatyczne są zbyt słabe. Podobno zabieg kwasem w gabinecie kosmetycznym nie jest przeznaczony dla skóry takiej, jak moja, ale tam stosuje się o wiele wyższe stężenie kwasu.
Czy rzeczywiście powinnam odstawić kwas glikolowy? A może mogę go stosować co drugi dzień? Czy jest jeszcze jaiś inny sposób, żeby złuszczyć naskórek, a nie podrażnić naczynek?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie musi Pani odstawiać kremu z kwasem glikolowym. Z tego co zrozumiałam skóra Pani nie jest po nim podrażniona i wręcz dobrze go toleruje, a pielęgnacja codzienna innymi preparatami jest prawidłowa. Gdyby jednak skóra zaczęła lekko się podrażniać można przejść na stosowanie co drugi, trzeci wieczór tego właśnie kremu lub zastosować krem z mniejszym stężeniem kwasu. Proszę również pamiętać, że na skuteczność działania kwasów owocowych zawartych w preparatach kosmetycznych ma wpływ nie tylko stężenie kwasu, ale również pH (im wyższe stężenie i niższe pH tym silniejsze działanie). Na pewno skóra naczyniowa wymaga stałej ochrony przeciwsłonecznej, a jesienią serii zabiegów laserowych zamykających naczynia. Po laseroterapii wyrówna się jej koloryt i przede wszystkim stanie się mniej wrażliwa.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora