Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Opryszczka - zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-27, 17:33   #2018
myslnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10
Dot.: Opryszczka - zbiorczy.

Chciałabym się z Wami podzielić kompendium nt. opryszczki, które wciąż tworzę. Jest oparte na moim własnym doświadczeniu, literaturze i informacjach jakie uzyskałam od lekarzy
Znajdziecie tutaj ciekawostki, porady i praktyczne informacje np. dot. produktów leczniczych. Mam nadzieję, że wpisy okażą się dla Was pomocne i wyciągniecie coś dla siebie

Obecnie jestem na etapie "wywiadu środowiskowego" leczenia opryszczki serią zabiegów laserowych, ponieważ doczytałam się tego w literaturze jako nowoczesnej metodzie. Wiem, że taka usługa jest w Warszawie w kilku miejscach, ale nie mam pełnych informacji.

Aktualny spis zawiera :
xxx

1)Problem z opryszczką. Czego nie wiedziałeś, a być może powinieneś.
2)Co wywołuje opryszczkę i czy możesz jej zapobiec ? Profilaktyka, którą możesz wdrożyć.
3)Co na opryszczkę? Przegląd leków, maści i kremów dostępnych na rynku.
4)Dlaczego opryszczki nie da się wyleczyć w jeden dzień? Jakie efekty daje leczenie?
5)Alternatywy dla acyklowiru. Czyli co jeszcze można stosować do leczenia opryszczki?


Sama osobiście miałam zaleconą kuracje Heviranem, początkowo na miesiąc, a wg. schematu leczenia to jest od 3-6 miesięcy. Nie podjęłam się tego (jeszcze ?) bo biorę na stałe inne leki i zawsze się zle czuje po Heviranie.
Poza tym on strasznie obciąża nerki, a branie go miesiące nieco mnie przeraża. Wolę doraźnie go brać jak wiem, że opryszczka moze się pojawić, albo jak się pojawi. Spotkałam się jednak u kilku osób z zaleceniem lekarskim przyjmowania Heviranu tylko 2 tygodnie i powtarzaniu kilka razy w roku takiej kuracji. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym?
Roznawiałam też z profesorem zajmującym się mikrobiologią i histopatologią i delikatnie zasugerował konsultację u innego lekarza... Szczególnie że sam odbył krotkoterminową kuracje i nie narzekał potem na opryszczkę.

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Katrinka8 Pokaż wiadomość
fajowy produkt w zakresie prewencji opryszczki - erazaban protect. Balsam który można kupić w aptece - nawilża świetnie, ale co ważniejsze chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi plus klimą. Wiadomo, że opryszczka bardzo lubi zimę i zimno, oraz wysuszone usta. Mój faworyt
Wow nie wiedziałam, że jest też balsam. Sama wyszukiwałam różne produkty wspomagające, znalazłam nawet pomadkę z acyklowirem. Pomadki z SPF50 nie są takie częste, zwykle są SPF 25-30. A ta dodatkowo jest jeszcze w miare tania. Mocno bieli usta?
__________________
www.holicos.pl
- holistyczne podejście do pielęgnacji

moje miejsce w sieci- blog powstał z pasji do kosmetologii.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-05-03 o 14:02 Powód: Link.
myslnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując