Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-03-17, 13:04   #65
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Jestem tępa, czy się po prostu nie nadaję? Prawo jazdy

Mam prawo jazdy od 3 lat, ale zdawałam 9 razy.
Aczkolwiek kryteria oceny moim zdaniem są czasami zbyt rygorystyczne i bezsensowne. Poniżej powody i opisy moich "niezdań".

1. ŁUK (2x uderzony słupek)

2. ŁUK (z tego samego powodu co wyżej).
Po tym egzaminie nauczyłam się jeździć po łuku i wróciłam lepiej przygotowana.

3. Włączenie się do ruchu (tu uważam niesprawiedliwie zostałam oblana).
Wyjazd z ośrodka egzaminacyjnego: mam włączyć się do ruchu skręcając w lewo. Przy wyjeździe z ośrodka urządziła sobie postój po lewej jakaś baba, bawiła się telefonem, miała zgaszony silnik. Ja miałam znak "ustąp pierwszeństwa", ale jako że ona po prostu sobie zaparkowała na środku swojego pasa, to przejechałam. I wtedy egzaminator się mnie zapytał, kto miał pierwszeństwo, powiedziałam, że ja, no bo kuźwa to ja jechałam, a babsko sobie stało na środku drogi. Egzaminator mi na to "przykro mi, zła odpowiedź, wracamy, miała Pani znak ustąp pierwszeństwa, to ta pani co stała po lewej miała pierwszeństwo". Nie udało mi się wykłócić.

4. MIASTO - niezastosowanie się do znaku STOP.
Zatrzymałam się, ale zdaniem egzaminatora dystans od auta do linii namalowanej na jezdni był zbyt duży (że niby za wcześnie stanęłam).

5. ŁUK
Przejechałam 2x poprawie, ale pomyliłam się, i zamiast świateł mijania włączyłam pozycyjne. Oblane z powodu złych świateł.

6. ŁUK
Najpierw zgasło mi auto. Następnie łuk przejechałam ale w ogóle nie włączyłam świateł. Oblane z powodu świateł.

7. MIASTO - nieekonomiczna jazda
W pewnym momencie egzaminator poinformował mnie, że "dobrze Pani jeździ, ale mało ekonomicznie", niestety dzisiaj egzamin nie zdany. Jeździłam 45 minut, żadnego błędu nie było.

8. PLAC MANEWROWY: Nieprzygotowanie się do jazdy.
Przejechałam łuk, wszystko było OK, i już mieliśmy jechać już na wzniesienie, ale pomyślałam, że poprawię sobie lusterko. No i egzamin niezdany, z powodu nieprzygotowanie się do jazdy.

9. Zdane.

Edytowane przez iskralight
Czas edycji: 2023-03-17 o 17:54
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując