Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-24, 11:29   #68
ankersior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Ślub bez wesela -czy wypada prosić o pieniądze?

Z prezentami dość często "wyskakują" starsi goście np. dziadkowie. Jakiś nawyk z dawnych lat, gdzie o wszystko było trudno i na wesele w złym guście było dawać mamonę, która przy szalejącej inflacji guzik znaczyła. i kiedy 5 nadprogramowych kompletów garnków w "sekund 5" wymieniało się z sąsiadką na kredens to nie jest nie działanie "na złość".
Często też bywa, że ktoś wstydzi się dać w kopertę 50 zł, a na tyle go stać. My np. od jednej z koleżanek dostaliśmy komplet ręczników z wyszytymi własnoręcznie napisami typu nowożeńcy, ręcznik Ani. Koleżanka jest samotną mamą, wstępnie z powodu kłopotów finansowych chciała się "wykręcić" z przyjścia na wesele, co dla mnie było nie do pomyślenia - jest bliską mi osobą, zależało mi na jej obecnosci nawet jakby miała mi tylko życzyć szczęścia i w prezencie dać kwiatka zerwanego z grządki
Młodsi z reguły dają w prezencie koperty - tak też łatwiej, prościej
powiem Wam szczerze, że ja się cieszę, że moje wesele już za mną. tyle bzdur, "obrażanek", wymagań i pretensji to ja chyba w życiu nie słyszałam. czytając fora ślubne dostawałam tzw. kręćka. ślub i weesle - temat rzeka w skrócie i tak się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził
ankersior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując