Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-18, 23:58   #2450
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Co??? Nazywanie dzieciaków xxx, lekarzy xxx. No super, nie będę Cię zgłaszać,może mod sam wyłapie. Brawo. Żebyś nigdy nie trafiła w szpitalu na takiego xxx

Ktoś tu nie zrozumiał mojej wypowiedzi.


Przeanalizuj sytuację jeszcze raz, jeśli ci się nie uda, to na szaro umieszczam odpowiedź. Ale spróbuj sama, praktyka czyni mistrza.



To właśnie jest przykład tej samej logiki jak z nauczycielami, tylko w stronę inne grupy zawodowej i ja tak w ogóle nie myślę.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88952890]
Serio nie rozumiem tej polskiej zawiści i ciągnięcia w dół. Polska jest krajem w jednej z najbogatszych części świata. Polacy płacą wysokie podatki i składki. Nie lepiej, żeby były one pożytkowane m.in. na godne zarobki pracowników państwowych? Nie lepiej by się żyło w kraju, gdzie każda uczciwie pracująca osoba jest sobie w stanie pozwolić na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak wynajęcie mieszkania (nie pokoju ze studentami), zdrowe jedzenie, czas wolny na odpoczynek czy rozwijanie zainteresowań, wizyty u lekarza/dentysty itd.? Nie musi siedzieć z mężem przemocowcem albo z rodzicami, czy odliczać czas babci na tym łez padole w nadziei, że wpadnie po niej mieszkanie? Może właśnie wtedy ludzie by byli bardziej życzliwi, bardziej zaangażowani w swoją pracę i mniej sfrustrowani? Bo jak ktoś musi wyrabiać dupogodziny za minimalną przez całe życie czy ciągnąć 3 etaty w szpitalu to faktycznie jest to sytuacja tragiczna i nic dziwnego, że pielęgniarka czy ekspedientka w sklepie nie tryska szczęściem. To powinno zostać rozwiązane systemowo. Nie ma sensu mieć pretensji do ludzi, którzy wykonują określone zawody, ani wykłócać się kto ma gorzej i kogo praca jest ważniejsza. Pretensje powinno się mieć do polityków, bo to oni są odpowiedzialni za obecny stan rzeczy i to oni powinni wprowadzać zmiany systemowo, żeby podnieść standard życia obywateli (a nie swój własny czy szwagra w spółce skarbu państwa).[/QUOTE]


Nic dodać, nic ująć.

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
W takich chwilach zastanawiam się nad tym ile moja praca znaczy dla ludzi,ale widać po wizażu, że mało xd

Wiesz, jakby nie było nauczyciela i obowiązku szkolnego, ani pani z mięsnego, to w Tyłkowicach Dolnych jeździła na pługu i wyczekiwała kiedy ociec z bratem wrócą z polowania na mamuty.


Bo ani by cię nikt nie wykształcił, ani byś nie miała szybkiej i łatwe możliwości zdobycia pożywienia i nie byłoby czasu na pierdoły jak praktykowanie medycyny.


Więc jednak minimalny szacunek dla pani z mięsnego, babci klozetowej i nauczyciela. Bo oni pracują, żeby twoje życie było tak wygodne, jak jest.


I może powiem jakieś szaleństwo, ale uważam, że nawet śmieciarz, kanalarz, osoba sprzątającą toalety publiczne, zasługuje na szacunek i godną płacę, nie tylko lekarz, bo to lekarz.


Lekarz oczywiście też zasługuje.

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Masz rację, zgadzam się z tobą. Cała moja złość wzięła się z ostatniego długiego weekendu. 14.10 to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, zawsze wtedy były jakieś obchody, występy, wręczanie nagród za wyniki w nauce itp. 15.10 to dla mnie dzień wolny z dupy. Dlaczego nie zrobić wtedy wycieczki w bliską okolice, zabrać dzieciaki w jakieś fajne miejsce zamiast lekcji? Po co generować takie wolne? O to mi chodzi.

Tu się zgodzę. Zwłaszcza po nauczaniu zdalnym powinno się jednak nadrabiać zaległości, a nie generować więcej wolnego.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wiesz. Po takim dyżurze czesto następny dzien odsypiasz się tyle masz z wolnego[emoji6]

Ale ile odsypiasz, do 11?


Ale może u nas w rodzinie ilość snu jest powalona, bo już mnie tu nie raz na forum wyśmiano, że za krótko śpię.


Ale z moich obserwacji to kończysz o 7 nockę, wracasz na chatę jest 8, śpisz do 11 i masz cały dzień dla siebie.

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i? Ale patrz ile mają wolnego xxx

O ile xxx rozumiem, trudno, takie zasady, to jakim prawem mi ktoś usunął Caps Locka?


Bez darcia ryja to zdanie traci cały swój urok.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując