Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jakoś brakuje mi już sił - singielstwo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-01, 16:13   #44
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: jakoś brakuje mi już sił - singielstwo

[1=f213936203fd69d4ecbf28e d0abbfc53f6217329_655d44b 573efb;87968412]Czemu nie? Przecież samowystarczalna i lubiąca samotność kobieta może też lubić związki i z radością w taki wejść. A jak nie, to przynajmniej będzie sobie dalej zadowolona z życia.

No nie. Nic takiego nie napisałam. Osobiście jestem (wciąż) otwarta na związki i kto wie, pewnie jeszcze w jakiś w życiu wejdę. Tylko już nie przypisuję mu (ani jego brakowi) szczególnego wpływu na moje szczęście życiowe. Każdy stan ma swoje plusy i minusy.

Tylko nie każdy ma samoświadomość i introspekcję sam z siebie, wielu osobom pomaga w tym właśnie psychoterapeuta. Nie wiem, może to to straszne słowo "terapia". Powiem więc, że czasem wystarczy tylko kilka, kilkanaście sesji z dobrym specem, żeby się lepiej zrozumieć i poznać.

Tak, człowiek ma potrzebę bliskości, jesteśmy zwierzętami stadnymi. Tylko nie zawsze związek jest (jedyną) odpowiedzią na tę potrzebę. Bliskość mogą nam dać inne relacje, a i jest sporo związków, w których bliskości brak.[/QUOTE]


Nie wiem, co masz na myśli, pisząc "samowystarczalna kobieta". ale tak schodząc z dziwnych pomysłów na ziemię to każdy z nas potrzebuje intymnej relacji z drugim człowiekiem - dla spełnienia własnych potrzeb emocjonalnych i fizycznych. Tych potrzeb nie zapewni piesek, siostra, przyjaciel czy mama - do tego potrzebujemy związku.

Nie potrzeba mieć tego, co wyżej piszesz, nie potrzeba mieć w sumie niczego specjalnego, żeby wejść w związek. To nie jest magia. Jedyne, czego zazwyczaj nam brakuje, to szczęście. Nic więcej.
Może TY miałaś potrzebę iść na terapię, osiągnąć poziom odpowiedniej, jak piszesz, samoświadomości i introspekcji, żeby docelowo lepiej się poznać - ale pamiętaj, że to Twoje doświadczenia. Nie musisz ich projektować na przeciętnych ludzi, których w ogóle nie znasz, to po pierwsze. Po drugie, jak już wczesniej napisałam, wejście w satysfakcjonujący związek nie wymaga żadnych specjalnych właściwości, które gdziekolwiek się nabywa.
Więcej nawet nie mam zamiaru tutaj już pisać w temacie. Napiszę tylko tyle, że jestem szczęśliwą osobą i nie mam partnera
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując