Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 19:13   #248
dieRaserei
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 461
Dot.: Korpo hot or not?

Pracuje w korpo na stanowisku "ksiegowej". Nie nazwalabym tego natomiast stricte ksiegowoscia, ja zajmuje sie tylko niewielkim wycinkiem calego procesu.
Niedawno (jeszcze przed wirusem) tez zapytalam o mozliwosc dofinansowania szkolenia, ktore kosztowalo jakies 450PLN, niestety nie ma takiej mozliwosci. Sama sobie oplacilam kurs w SKP - 3 tys. W ogole nie mamy oferty szkoleniowej w tej firmie, w poprzednim korpo byla mozliwosc dofinansowania kursu i jezyka obcego. W obecnej firmie mamy raz w tyg jezyk obcy dla chetnych, ja nie korzystam, wolalabym wybrac szkole, co zrobie, ale nie dostane ani zlotowki od firmy.
Zauwazylam, ze to, czy w korpo w ksiegowosci jest porzadek czy nie zalezy w duzej mierze od przelozonych (czy im sie chce czy nie) i od tego, czy masz wsparcie prawdziwych ksiegowych z krajow, z ktorych procesy zostaly przeniesione..
U nas nieporzadek jest na porzadku dziennym, wracamy teraz do analizowania zaliczek za rok 2018...
Ja bardzo sie wszystkim przejmowalam, ale od jakiegos czasu robie swoje i nie interesuje mnie nic poza tym. Im bardziej sie staralam, tym wiecej sie stresowalam, a nikt tego nie docenial (poza awansem i wynagrodzeniem, jakie powinnam miec od poczatku).
Sa zalety, wiadomo - umowa o prace na czas nieokreslony, multisport, jezyk obcy (jak ktos korzysta..), 8 godzinny dzien pracy (mniej lub bardziej elastyczny). Jezeli jednak szukasz ciekawej pracy, w ktorej sie rozwiniesz to napewno to nie bedzie korpo. Ja teraz przechodze do GL i widze to jako ostatni etap w ksiegowosci w korpo.
__________________
...co było, nie zniknie, nie przeminie z wiatrem,
zakotwiczyło w sercu, stało się teatrem,
teatrem wspomnień, których nie da się zapomnieć..
dieRaserei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując