Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brak zawiązków stałych zębów! I co dalej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-19, 19:09   #63
niesia
Przyczajenie

Dot.: Brak zawiązków stałych zębów! I co dalej?

hej! dziewczyny zaczytałam się w Waszych historiach i nie żebym chciała Wam umniejszać, ale.... same poczytajcie

moja "zębowa" historia zaczęła się ok 13 lat temu, bolały mnie dolne jedynki i tak znalazłam się u ortodontki. pierwsze zdjęcie i wtf? okazało się, że: mam niedorozwój szczęki a to przez brak stałych zębów. za to miałam całą gromadkę mleczaków tj. górne trójki i czwórki, piątek brak. do tego brak zawiązków stałych ww. zębów.
po kilku latach leczenia ruchomymi aparatami, wyrwaniu jednej mlecznej czwórki (eh!) Pani doktor zachorowała (chyba!) i tak zostałam z niczym przed pierwszym rokiem studiów. zaczęłam szukać lekarza, ale po trzeciej próbie się poddałam. żaden nie chciał się podjąć mojego leczenia. odpuściłam, po czym rok temu nastąpił kolejny zryw, tym razem byłam zdeterminowana i dzisiaj siedzę w pięknym aparacie szafirowym, z łukiem na podniebieniu i świadomością, że w końcu coś się dzieje. mam cholernie drogie wizyty (150 zł.), a wiem, że najgorsze jeszcze przede mną, bo przecież trzeba będzie wstawić co najmniej 4 implanty, ciułam kasę i z uśmiechem (a co!) patrzę w przyszłość najwyżej będę nosiła aparat do momentu, w którym będzie mnie stać na uzupełnienia
głowy do góry! pozdrowionka!
niesia jest offline   Odpowiedz cytując