Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brak zawiązków stałych zębów! I co dalej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-05, 20:14   #66
sztukakamuflazu
Raczkowanie

Dot.: Brak zawiązków stałych zębów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez parasolka92 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że jeszcze tu ktoś odpisze, bo nie ma sensu zakładać nowego wątku.

Mam 21 lat, jestem załamana moim usmiechem nie mam stałych górnych dwójek, niestety rodzinnym problemem jest brak zawiązek stałych zębów. Kiedyś posłuchalam się mądrego stomatologa który kazał mi trzymać mleczaki jak najdłużej. Dziś moje jedynki są krzywe , mleczaki również, dodatkowo ledwo co się trzymają ;( boje się że wypadną w najmniej oczekiawanym momencie. Aparat w moim wypadku odpada, ponieważ jedna z jedynek była leczona kanałowo. Z tego co słyszałam do implantów potrzebny jest korzeń. Mam takie pytanie, czy orientuje się ktoś ile kosztuje mostek i koronka? Planuję w tym roku zarobić na nowy usmiech , chciałabym jedynie wiedzieć ile muszę odłożyć.
Ktoś Ci nagadał głupot. Implant wchodzi w grę. Ja nie mam zawiązków stałych zębów na dole i będę miała odbudowę kości pod implant. To samo możesz mieć w twoim przypadku. Zawsze można założyć aparat, idź do dobrej ortodontki na konsultacje.
Jak chcesz zrobić koronkę to szlifuje się dwa zęby na igiełki i wstawia się w środek koronkę (nakładkę) tylko po co taka ingerencja?
Mostek to szlifowanie dwóch sąsiednich zębów, koszt od.1.500-2.000zł za ząb i wytrzymałość to 5-15 lat.
Implant kosztuje ok 5tys i masz go na całe życie.
sztukakamuflazu jest offline   Odpowiedz cytując