Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brak zawiązków stałych zębów! I co dalej?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-19, 22:38   #75
kaska_9412
Przyczajenie

Dot.: Brak zawiązków stałych zębów! I co dalej?

Cytat:
Napisane przez Arien_angel Pokaż wiadomość
Ja miałam założony aparat stały 16 lat temu (w 2 kl. podst.) - brak zawiązków górnych dwójek i dolnych trójek. Wtedy aparaty stałe to jeszcze w Polsce "raczkowały" - wyglądałam jak ufo i tak się czułam, trochę to zajęło, ale po latach wiem, że było warto. Mam zęby bez luk, wszystkie swoje. Nie widać, że górne "dwójki" to trójki, ani nie widać braku dolnych trójek. Teraz jest już lepiej, bo się nikt aż tak nie śmieje, jest to już rzecz normalna, nawet u dorosłych. Jedyny minus to ceny (za moich czasów było jeszcze za free).
Hej tez ma taki problem ze nie mam jednej dwójki z prawej strony. miałam juz raz parat i stay ortodonta wstawił mi most który wygląda naprawdę dobrze, niestety jedynka z lewej stony wysuneła się do przodu i ponownie zaczełam leczenie. Ortodontka powiedziała że to mój wybór czy chce miec przesuwaną trójkę w miejsce trójki czy jednak zostawiamy most i kiedys implant. Bardziej jednak skłaniała się przy przesuwaniu trójki. Ale ostatnio byłam u chirurga wycinać 8 i powiedział ze nie bedzie to ładnie wygladac i lepszy implant...
teraz am dwie opcje:
1) zostawić asymetrie jedynek i zostawić miejsce na implant (nie ma miejsce na wyrównanie i implant)
2) wyrównać asymetrie i przesunąc 3
Bardzo proszę was o pomoc mam 21 lat i naprawdę chce juz zrobić to tak jak ma byc... Czy możesz wstawić zdjęcie swoich zębów jak wygl po przerobieniu?
kaska_9412 jest offline   Odpowiedz cytując