Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-25, 21:45   #3967
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Przypomniały mi się dwa filmy...

1) Nie wiem dokładnie, które to lata, ale nie współczesne, XX w., Anglia. Elegancki dom i rodzina, dwie siostry, jedna jakieś 12 lat, druga starsza. Starsza kocha się w chłopaku z okolicy z wzajemnością. Chyba chłopak jest z mniej zamożnej rodziny niż dziewczyna. Młodsza dostarcza listy od chłopaka do siostry. Któregoś dnia podgląda, jak chłopak dobiera się do jej siostry w gabinecie ich ojca (?). Bardzo zapada jej to w pamięć.
Jednego dnia w domu pojawia się więcej ludzi, rodzina czy znajomi, nie pamiętam. Podczas zabawy na dworze gubi się dwóch małych chłopców, dorośli postanawiają podzielić się na grupy i ich poszukać. Młodsza siostra szuka ich razem z koleżanką (?). Ściemnia się i koleżanka zostaje porwana i zgwałcona, młodsza siostra widzi oprawcę, ale niedokładnie z powodu ciemności. Mówi wszystkim, że to opisany wcześniej chłopak. Chłopak wraca z poszukiwań ostatni wraz z zagubionymi chłopcami. Twierdzi, że jest niewinny, ale wszyscy wierzą młodszej siostrze. Chłopak miał trafić albo trafił do więzienia, ale wybuchła wojna i został wcielony do wojska. Tutaj nie pamiętam co się działo...
Zostało wyjaśnione, że gwałcicielem był mężczyzna, który brał udział w poszukiwaniach, ożenił się później ze zgwałconą (ona nie wiedziała, że to jej oprawca). Chłopak nie przeżył wojny, chyba zachorował. Starsza siostra też zginęła, w tunelu metra (?) gdy trafił w niego pocisk. Któraś z sióstr była też sanitariuszką.

2) Znów wojenne klimaty, ale akcja chyba dzieje się w Holandii. Młody chłopak znajduje w lesie rannego żołnierza, chyba Anglika. Ukrywa go w tym lesie, przyprowadza do niego swoją starszą siostrę, która jest pielęgniarką, aby opatrzyła rannego. Żołnierz i dziewczyna zakochują się. W miasteczku stacjonują Niemcy. Ojciec rodzeństwa ma z nimi jakieś kontakty. Zostaje przez nich zamordowany, nie pamiętam z jakiego powodu. Gdy żołnierz dochodzi do siebie, chłopak pomaga mu uciec, daje mu konia i wóz czy dorożkę.

Tyle pamiętam. Fajne filmy, ale tytułów nie mogę sobie za nic przypomnieć
Wiem numer 1) - film nazywa sie Pokuta z 2007 roku. Glowna role gra Keira Knightley. Jeden z moich ulubionych

http://www.filmweb.pl/Pokuta

2) - nie kojarze, moze ktos inny pomoze? Watek rannego zolnierza i pielegniarki jest w "Milosc i Wojna" z Sandra Bullock, ale to chyba nie ten film...

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-09-25 o 21:47
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując