Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Higiena i organizacja własnoręcznej produkcji kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-03, 15:43   #35
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Higiena i organizacja własnoręcznej produkcji kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
nawet nie wiedziałam o takich cudach, spojrzałam na allegro i znalazłam 2w1 podgrzewacz i sterylizator, co o takim sądzisz? Jak to jest z ustawianiem temp. w tych urządzeniach, sa tylko cztery opcje takie jak symbole na skali?
Średnicę komory ma dobrą, tylko jest zbyt głęboki (11 cm), niewygodnie by się podgrzewało w niskich zlewkach. Te pokrętła nie są złe, regulacja powinna być płynna (w moim jest), ale jak chcesz mieć temperaturę ustawioną precyzyjnie, to lepiej korzystać dodatkowo z termometru.


Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Kremu od podstaw sama jeszcze nie robiłam, korzystam z zestawów (BU) lub z baz kremowych. Do tego tylko coś typu balsam do ust czy do rąk, stóp - bez wody. Takie coś też odpuścić?
Nie, nie odpuszczaj. Bazy, zestawy, kosmetyki bezwodne są bezpieczniejsze.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Podrubione - tak z ciekawości, dlaczego nie?
Kuchnię mam na innej kondygnacji, musiałabym latać ze zlewkami po schodach (poza tym mam chory kręgosłup i nie mogłabym zbyt długo mieszać, stojąc przy kuchence), a w moim pomieszczeniu recepturowym nie chciałabym używać kuchenki elektrycznej, zbyt dużo ciepła generuje i stwarza zagrożenie. Podgrzewacz do butelek jest najtańszym i najbezpieczniejszym substytutem łaźni laboratoryjnej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-19 o 10:25 Powód: Zmiana tytułu
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując