Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Higiena i organizacja własnoręcznej produkcji kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 13:59   #46
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Higiena i organizacja własnoręcznej produkcji kosmetyków

Chyba rozumiem dlaczego się nie nadaje. Jak dla mnie człowiek wieloma rzeczami może zrobić sobie krzywdę i nie jest to powód do nieużywania tego. Noże też mogłyby być na tej zasadzie niepolecane do użytku domowego. Palnik jest, to prawda, kłopotliwy ale używa się go profesjonalnie i cóż, niech tak zostanie. W takim razie, oprócz higieny pracy powinno się dodać jak ważna jest temp. przechowywania zarówno półproduktów jak i produktów już gotowych, myślę, że wydajna chłodziarka byłaby całkiem dobrym pomysłem. W naszym środowisku raczej nie znajdzie się mikroorganizm żyjący w takich warunkach, nie ma metabolizmu, nie ma jego szkodliwych dla nas produktów.
Zastanawiałam się już nad tym co mówisz o sterylności konfekcjonowania w danych sklepach i doszłam do wniosku, że nie zapewni się odpowiedniej higieny danego produktu, dlatego najważniejsze byłoby w tym przypadku jego odpowiednie przechowywanie. Nie wiem tylko czy taka zwykła lodówka utrzymuje odpowiednio niską temperaturę.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-05 o 15:56 Powód: Zmiana tytułu
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując