Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Higiena i organizacja własnoręcznej produkcji kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-17, 17:17   #59
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Higiena i organizacja własnoręcznej produkcji kosmetyków

Cytat:
Napisane przez lilly123 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, chciałbym zacząć używać właśnoręcznie ukręconych kremów, ale mam cerę alergiczną i bardzo wrażliwą. Myślicie że naturalna pielęgnacja jest dla mnie, nie uczuli mnie jeszcze bardziej?
To już zależy tylko od Ciebie. Od tego, jakie składniki będziesz wybierać. Od poprawności przygotowywanych receptur. Od warunków higienicznych. "Natura" potrafi być zdradliwa i można się o tym przekonać szczególnie stosując półprodukty oraz własnoręcznie wytwarzane kosmetyki. W domowej produkcji sięgamy często po wysokie stężenia określonych substancji, podczas gdy w produkcji profesjonalnej są one przeważnie wielokrotnie niższe.

[1=cb4f5ffaf57e20df9ee4e2d 0ab40072d3e70b02c_5ea21df 28819a;37114156]Witam, dziewczyny dzisiaj odkryłam to wielkie kompedium wiedzy,które kryje BIOCHEMIA KOSMETYCZNA wizazu uważnie śledzę wątki pisane przez Lorri - kobieto z nieba mi spadłaś Twoje wypowiedzi są tak wyczerpujące i cenne, wielkie dzięki !
Dziewczyny przy dezynfekcji naczyn szklanych można użyć wrzątku ,a następnie spirytusu skażonego hibitanem? a następnie wystarczy zostawić do wyschnięcia?? a jesli mowa o drobnych narzędziach plastikowych( jak miarki itp. ) to na poczatku trzeba je umyć zwykłym płynem do naczyń a dopiero potem można je włożyć do naczynia z spirytusem skażonym hibitanem ? Wie może któraś z Was na jak długo ? wystarczy faktycznie minimum minuta jak pisano powyżej ??
Będe wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam!
Dominika[/QUOTE]

Poddawanie szkła dłuższemu działaniu wysokiej temperatury jest bardziej wskazane niż zalewanie wrzątkiem. Po wygotowaniu czy zdezynfekowaniu w sterylizatorze parowym nie ma sensu już stosować alkoholu. Ważne, żeby do wygotowywania bądź w sterylizatorach używać wody destylowanej/dejonizowanej, unikniemy w ten sposób osadzania się kamienia. Przecieranie zlewek alkoholem może być mało skuteczne - szybko odparowuje ze szkła (dodatkowo osadzają nam się na ściankach pozostałości tego, czym przecieramy, więc trzeba na koniec solidnie płukać wodą destylowaną), a moczenie w alkoholu większych akcesoriów jest kompletnie nieopłacalne. Można by ewentualnie jakoś je przepłukiwać spirytusem (powinny być mokre przynajmniej minutę), a potem wodą destylowaną.

Akcesoria najpierw dokładnie myjemy z użyciem detergentu, przy pomocy miękkich szczotek lub gąbek. Jeśli chcesz moczyć w alkoholu, zostaw na 5 minut. Przed użyciem akcesoriów przepłucz WD lub wytrzyj do sucha kompresem jałowym.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-17 o 17:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując