Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Samotne i pełne obaw wakacje
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-19, 15:43   #3
Motylekk9
Raczkowanie
 
Avatar Motylekk9
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 32
Dot.: Samotne i pełne obaw wakacje

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Więc co jest Twoim głównym problemem? Brak chłopaka czy przymus powrotu do domu?

Musisz wiedzieć, że facet u Twego boku magicznie nie zabierze wszystkich problemów z Twoich barków. Problem ojca alkoholika i nieszczęśliwej rodziny pozostanie. Jeden człowiek nie sprawi, że Twoje życie będzie wspaniałe, mama szczęśliwa, siostry też. Wręcz niefair jest zwalanie wszystkich swoich problemów na partnera. Nikt tego nie wytrzyma, więc nie oczekuj od partnera, że będzie Twoją pomocą zawsze i wszędzie.

Są to dwie osobne kwestie.

Jeśli chodzi o rodzinę, to jest to bardzo ciężka sytuacja. Z jednej strony chcesz pomóc mamie, z drugiej strony najzdrowsze będzie odcięcie się od ojca alkoholika i życie po swojemu. Nie wiem, co w takiej sytuacji postąpić. Ja bym pewnie starała się ograniczać te kontakty i przebywanie w domu rodzinnym. Odwiedzać mamę - czemu nie, ale powoli stajesz się dorosła, zaraz pewnie skończysz studia i będziesz musiała się zastanowić, co dalej ze swoim życiem.

Myślę, że problemem jest tak naprawdę głęboka i szeroko rozumiana samotność. Na każdej płaszczyźnie i z każdej strony.
__________________
Per aspera ad astra
Motylekk9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując