Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapuszczanie włosów cz. VIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2022-09-27, 13:24   #2497
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 327
Dot.: Zapuszczanie włosów cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość

Też bym to rozkminiała w tę stronę.
Na redukcji jednak dostarczamy organizmowi mniej energii niż by optymalnie potrzebował, więc korzysta z zapasów z tkanki tłuszczowej na podtrzymanie funkcjonowania. Włosy są wtedy dla niego na dalszym planie.

Do tego w dużym uproszczeniu włosy lubią tłuszcz w diecie, a w trakcie odchudzania często właśnie najczęściej obcinamy cukry proste (słodycze, soki, jasne pieczywo) oraz tłuszcze. Paradoksalnie jak liczyłam sobie makro w trakcie redukcji to najtrudniej było mi dobić do optymalnej ilości tłuszczy z utrzymaniem jednocześnie pożądanej kaloryczności.
Moim zdaniem wlasnie te tluszcze nienascycone obok bialka to pdostawa jezeli chodzi o zdrowy wyglad.

No wlasnie rzecz w tym, ze jak dostarczamy za malo kalorii to organizm wcale nie pobiera tego z tkanki tluszczowej, tylko z bialka ktore znajduja sie w naszych miesniach. Stad tez czesto efekt tzw. skinny fat - niby czlowiek chudnie, ale z miesni i z wody, a tkanka jak byla tak jest.

Zeby pobudzic organizm do spalania samej tkanki tluszczowej to musimy wprowadzic trening cardio - conajmniej 30 minut + odpowiedni posilek przed treningiem (bogaty w wegle) , bo tkanka tluszczowa spala sie w ogniu weglowodanow.

Dlatego ja uwazam, ze ogolnie na redukcji trzeba naprawde to wszystko miec dobrze ogarniete i przemyslane, zeby nie odbilo sie to z uszczerbkiem dla organizmu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując