Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-15, 21:05   #65
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: bolące pryszcze

pisze to wylacznie przez pryzmat wlasnych doswiadczen :P Ja stosuje diane od 2 lat, nie wyobrazam sobie bez niej zycia :P Cere, w porownaniu ze stanem wyjsciowym mam o niebo lepsza, ale mysle ze to tez zasluga pielegnacji i diety.

Czasem robia mi sie takie bolace krosty..na twarzy coraz mniej.. za to na plecach i dekolcie W mnie to wyglada tak.. ze wyczuwam pod skora guza... po 2 dniach zaczyna bolec.. potem zaczyna cos wylazic i czerwieniec. U mnie te zmiany dziela sie na 2 sposoby. Albo robi sie z tego wielka krostka, po ktorej zostaje niestety nieestetyczna dziura, albo taki bardzo dziwny jakby ropien gleboko podskorny. W drugim przypadku musze czekac okolo tygodnia :/ bo cholerstwo siedzi baardzo gleboko pod skora i nic sie z tym nie da zrobic. Po czasie mozna usunac...ale zostaje duza rana, ktora niestety bardzo wolno sie goi.



Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
no ja tez nie mogę sie powstrzymać od wyciskania ale przez to mam straszne blizny na brodzie kurcze znacie jakis sposób na szybkie pozbycie sie ropniaków bez wyciskania??
jest pewna metoda... (babcina) .. jezeli sa to duze ropienne krostki mozesz poddusic cebule i zrobic z niej oklad. Cebula ma wlasciwosci wyciagajace. Mialam "przyjemnosc" posiadania czyraka i wlasnie taki zabieg pomogl mi w szybszym wyleczeniu. Jest tez dostepna masc cebulowa. Ale niestety, blyskawicznie to nienastapi :/ Na mniejsze zmiany dobrze dziala papka ze zgniecionej polopiryny z woda, bardzo dobrze wysusza.

Cytat:
Napisane przez LOLA7 Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze takie pytanie czym smarujecie rane po wyciskaniu żeby się szybciej zagoiła?>?
Ja smarowałam kiedyś witaminą A i powiem że troszkę szybciej się mi goiły ranki
Napewno trzeba zdezynfekowac! Zeby nie doszlo do wtornego zakarzenia tego miejsca. Roznie skora reaguje.. czasem jak sie posmaruje tlusta amscia to robi sie wtornie krostka. Najlepiej poprostu dbac o higienę w tym miejscu. (ja czasem smaruje chlorchinaldinem w masci..tez pomaga w zagojeniu)

Cytat:
Napisane przez takasobieania Pokaż wiadomość
A mi takie niespodzianki wychodzą po.. ruskich pierogach ew innych z baru mlecznego. Wiem ze brzmi to śmiesznie ale sprawdzałam to wiele razy jem pierogi i na drugi dzien mam od razu 2-3 takie bolące pryszcze.
Jem tony słodyczy i nic, zjem pierogi i od razu wysyp. Moze ja jestem uczulona na jakiś składnik?
a no wlasnie dieta to podstawa. Jestem milosniczka slodkosci(zwlascza czekolady) i mega ostrych potraw... Od jakiegos roku je ograniczam i widze naprawde roznice!!! Napada mnie przed okresem .. i jak zjem kilka batonikow to budze sie rano z niespodziankami na twarzy
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora