Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Piersi sobie powiększamy i o życiu rozmawiamy -kontynuacja :-) cz.32
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-12-09, 12:20   #3433
Lisek150
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 52
Dot.: Piersi sobie powiększamy i o życiu rozmawiamy -kontynuacja :-) cz.32

Cytat:
Napisane przez Forever87 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie,

Nieprzypadkowo trafiłam na to forum. Tak czytam Wasze wypowiedzi i szukam potwierdzenia słuszności nieostetecznej jeszcze decyzji powiększenia sobie piersi. Otóż dr z Polski polecił mi dr D.F. z Czech gdyż u nich operacja odbywa się w szpitalu a nie klinice, gdyby coś się działo są pod ręką specjaliści, przebywa się u nich tyle ile jest to konieczne czyli 2-3doby albo i dłużej. Jestem po konsultacji mailowej (tylko tak się da) a następna jest dopiero przedoperacyjna. Wyznaczono mi termin na marzec ale jeszcze go nie potwierdziłam. Nie zostałam poinformowana o możliwych powiklaniach a boję się że to ja moge mieć tego pecha z powiklaniami. Mam w domu dwójkę dzieci, w marcu skończą 3lata i 5,5. Szukam informacji, które pomogłabyś mi w podjęciu decyzji.
Marzec operacja to dużo czasu na przygotowanie się i to jest super. Najważniejsze dla mnie z mojej perspektywy to właśnie odpowiednie przygotowanie i czas na ostateczne decyzje, wybór odpowiedniego lekarza i kliniki, upewnienie się w swojej decyzji. Jeśli dostałaś dopiero namiary na lekarza, a nie byłaś jeszcze na konsultacji to jest na to czas i jest to bardzo ważne aby przygotować się do tej konsultacji czyli najprościej zrobić sobie listę niewiadomych, wątpliwości i pytań także tych dotyczących powikłań. Dużo osób niby pamięta przed wizytą o tym o co chce zapytać A na wizycie pustka w głowie. Z mojej perspektywy tak jak pisałam bardzo ważne przygotowania, a więc pewnie w Twoim przypadku opieka nad dziećmi, bo nie wolno nic dźwigać,a pewne na codzień zwykłe czynności sprawiają duży problem lub są wręcz niewykonalne.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Ja że swojej strony mam wielką prośbę do wszystkich Forumowiczek,które są po zabiegu i mają sprawdzone sposoby na dbanie o żelki czyli swoje jakie stosują maści, kremy,plastry na piersi,rozstępy, blizny itp. Oraz sprawdzone staniki,bo te linki z pierwszych stron są nieaktualne lub może ktoś zna lepsze i chciałby się podzielić z innymi.
Ja ze swojej strony jako,,inicjatorka" PROŚBY mogę polecić krem do masażu i smarowania piersi: CICAPLAST.
Na przesuszoną skórę (nawet z wypryskami) odkryłam maść: Ziaja mam a mia lano-maść pielęgnacja brodawek sutkowych w okresie karmienia. Ja stosuję tę maść na całe piersi nie tylko na sutki. Maść ma 100% lanoliny. Tylko niech nikt się nie przeraża, że maść się trochę klei, to jedyny minus. W tej chwili szukam specyfików na blizny i różnych sposobów, opinii. Na razie stosuję Scar forte i plastry Medical Gel,ale kupiłam mały rozmiar i to jest akurat nie wygodne. Co do właściwości i skuteczności na razie nie mogę się wypowiedzieć, bo to za krótki okres czasu stosowania. Zachęcam do dzielenia się sprawdzonymi spostrzeżeniami. ��
Lisek150 jest offline Zgłoś do moderatora