Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-04, 21:56   #13
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Pejzaż w filmie - bohater, tło, element tworzący niepowtarzalny klimat

Germini Niestety tych dwóch filmów nie widziałam ale jak będę oglądać, to już wiem na co uwagę zwrócić.
A Twój wątek przypomniał mi jeszcze o dwóch obrazach

"Kroniki portowe" - surowy, ale zapierający dech w piersiach krajobraz Nowej Fundlandii. Te wybrzeża

"Niebiańskie Istoty" - pięknie przedstawiona Nowa Zelandia tym razem. Krajobraz piękny, pejzaże z fantazji (kto oglądał, ten wie ) hipnotyzujace. Klimat, klimat, jeszcze raz klimat.

Jeszcze rzucę kilkoma tytułami, które mi się tu przypomniały.

"Duża mała Ania" film bardzo specyficzny, ale Pauli się nawet nawet podobał. Piękne, optymistycznie nastrajające krajobrazy francuskiej prowincji.

"Pan Tadeusz" znienawidzona przez uczniów lektura widziana oczyma Andrzeja Wajdy. Film naprawdę dobry, zdjecia świetna. Piękne krajobrazy litewskiej wsi. Idylla w Soplicowie.

"Arizona dream" - gorąca i pustyna Arizona, a życie wewnętrzne bohaterów niezwykle bohate. Zobaczyć trzeba koniecznie.


Kota możesz kusić, ile chcesz.
Tego też niestety nie oglądałam jeszcze.

EDIT: i "Niebo" - tutaj znowu magnetyzująca, słoneczna Italia. Z filmwebu: Film kręcono w Turynie (Piedmont), Sienie (Toskania ) we Włoszech oraz w mieście Bottrop (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech.
__________________




Edytowane przez paula007
Czas edycji: 2007-07-11 o 16:38 Powód: głupi błąd zauważyłam, ot co ;)
paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując