Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-31, 09:11   #1241
annamirek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 12
Question Praca wizażystki jak to wygląda

Witam, mam pare pytań do doświadczonych koleżanek Już jako nastolatka uwielbiałam kolorowe kosmetyki i makijaż. Codzienny makijaż sprawiał mi sporo radości, wiedziałam ze jest to coś co chciałabym robić w życiu, wiele osób chwaliło moje makijaże. Problem w tym że malowanie siebie jest dla mnie łatwe i przyjemne.
Gdy maluje koleżanki to nie wiem, jest to trochę stresujące, bardziej ręce mi się trzęsą, boje się że coś mi nie wyjdzie, kreska wychodzi krzywo muszę ją poprawiać.
Myśle nad roczną szkołą wizażu ale nurtuje mnie pytanie czy się do tego nadaje skoro malowanie innych osób sprawia mi trudność. Czy jest to coś czego można się wyuczyć?
Im więcej ćwiczy się tym jest łatwiej ? Kiedyś jedna z wizażystek powiedziała mi że jej jest łatwiej malować kogoś niż siebie, ze po czasie to przychodzi. Jakie wy macie z tym doświadczenia ?
Zastanawiam się też czy osobą nieśmiała ma szanse w tym zawodzie ?
Ciężko mi sobie do końca wyobrazić malowanie całkowicie obcej osoby, jest to dość bliski kontakt z drugą osobą. Czy jest możliwe żeby skupić się na twarzy klientki i postrzegać jej twarz niczym płótno i maksymalnie skupić się na pracy.
Jestem raczej typem samotniczki, makijaż to moja pasja, staram się być na bieżąco w kwestiach nowinek ale jak skupiam się na swojej pracy nie przepadam za rozmowami wtedy
Co o tym myślicie jest szansa dla mnie w tym zawodzie ??

Edytowane przez annamirek
Czas edycji: 2017-03-31 o 09:14
annamirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując