Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-09, 20:25   #25
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: początek przygody z amkijażem, jakie kosmetyki i do czego

Zacznij od podkładu. Jeśli masz cimniejszy kolor cery będzie łatwiej. Pamietaj że lepiej zeby podkład był za jasny niż za ciemny. Zależy też od skóry.Dla mieszanej polecam T balance Ori-ale niestety nie bardzo kryje.
Potem puder. Na początek polecam prasowane. Jakoś do sypkich nie moge się przekonać (ale jeśli chodzi o sypkie poczytaj o pudrach Vipery-dziewczyny zachwalają, a nie są drogie). Przyda się też puder matujący-na powieki, przed nałożeniem cienia, jako baza.
Potem jeśli chcesz lub nie możesz pomyśleć o rozświetlaczu/brązerze/rózu. Tu niestety niemoge nic polecić, bo sama szukam ideału.
Z reszta makijażu masz duże pole do popisu. Jeśli chcesz wystąpić w pełnym makijażu to potrzebujesz jeszcze mascary oczwyscie, cieni i jakiejś kredki i pomadki.
Mascara-wedle potrzeb ale ja chwale sobie firmy Maybelline-tanie a dobre.
Cienie- tutaj moim zdaniem nie warto wydawac duzo. Te bazarkowe spisują się znakomicie. Chyba ze jestes alergikiem to trzeba uważać. Polecam Ruby rose, ale też tańsze polskie-bell!!. Co do inglota-bardzo fajne jest mozliwosc stworzenia własnej paletki-5 cieni kosztuje 35 zł i można szaleć z kolorami. Jest o tym osobny wątek Ja bardzo lubie inglota, ale ciężko zapłacic mi 20 zł za pojedyńczy cień.
Kredka-Polecam Eveline i Sensique (z ostatniej limitowanki niebieski jest boski!)
No i Pomadka- jeśli lubisz szminki-to rimmel lasting finish albo avon ucr też są fajne, a o błyszczyki to nawet te najtańsze - np. wibo-spicy lip gloss jest super, ostatnio też używam H&M-7,90 a świetnie nawilża usta.

No to chyba wszystko. Mam nadzieję że troche pomogłam.Oczywiście znalezienie odpowiednich dla siebie kosmetyków i skompletowanie kosmetyczki troche trwa i nie kupisz pewnie wszystkiego odrazu.
Poczytaj sobie wątki o poszczególych firmach mozna się wiele dowiedzieć i wynaleźć cuda
Pozdrawiam.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując