Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawie 30 latka - walka ze starością
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-04-23, 22:33   #11
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Prawie 30 latka - walka ze starością

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Ja mam bruzdy okropne, nic mnie tak nie postarza i jednocześnie dobija jak bruzdy... Stosujesz jakąś gimnastyke twarzy, masaże?
Też mam skóre trądzikową, stosuje przez okres jesienno zimowy retinoidy (obecnie atre) ale nie na całą twarz...Ile masz dokładnie lat ?
Mam 33 lata. Zapomniałam teraz głównej nazwy mojego retinoidu, ale też jest na tretynoinie. Stosuję to na zmianę z Zoracem, który naprawdę wiodcznie złuszcza naskórek.
Przy niekorzystnym oświetleniu moje brudy wyglądają jak na zdjęciu. Nic z nimi nie robię, choć kupiłam kiedyś Frownies i naklejałam.
Doraźnie była poprawa, ale zarzuciłam to jak zaczęłam się złuszczać i pić więcej wody. Teraz, mam wrażenie, mam bardziej nawilżoną skórę i jakoś mniej mi te bruzdy widać. A może się przyzwyczaiłam do nich.
wydaje mi się, że to bardziej takie zmarszczki od śmiechu.

Mam gdzieś te "geny zmarszczkowe" w sobie, bo moja mama wcześnie miała zmieniony owal i bardzo duże brzudy, ale jakoś dotychczas się u mnie się nie zamanifestowały.

Zdaje mi się, że podstawowym czynnikiem, z powodu którego nie narzekam na starzenie się skóry jest fakt, że od 10 lat wcale się nie opalam. Od połowy marca przed wyjściem z domu na odsłoniętych częściach ciała zawsze mam filtr 50+ a na twarzy dochodzi jeszcze do tego podkład z faktorem 20. Okulary przeciwsłoneczne noszę cały rok. W zimie też używam filtrów.
Poza tym nigdy nie paliłam, alkohol piję od wielkiego dzwonu, a jedyną moją używką jest kawa. Odzywiam się zdrowo, staram się wysypiać, piję wodę i od prawie dwóch lat jestem wegetarianką.

PS Kiedy zobaczę, że rzecz się pogłębia to zaraz ostrzynkę cholery restylanem czy innym wypełniaczem, jeśli tylko będzie mnie wtedy stać na takie szaleństwa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png bruzda.png (14,6 KB, 192 załadowań)
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2018-04-23 o 22:39
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując