Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-14, 18:32   #123
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Nawracająca grzybica a seks oralny

Cytat:
Napisane przez syrenka1982 Pokaż wiadomość
Owszem to co połykamy poddaje się działaniu kwasu żoładkowego ALE ja uważam że układ pokarmowy i płciowy mają ze sobą trochę wspólnego, bo przecież doustne probiotyki ginekologiczne są zalecane właśnie z tym założeniem że taka kapsułka rozkłada się w jelitach, a namnażające się bakterie wędrują z jelita do pochwy i tam ją zasiedlają. A jeśli chodzi o sex oralny to nie wiem czy to jest tak do końca bezpieczne. Jeśli ktoś ma grzybicę jamy ustnej to może przecież przenieść grzybki na narządy partnera i infekcja gotowa.
układ pokarmowy i płciowy mają o tyle coś wspólnego, że jak się je dużo cukru, jakiś serów pleśniowych itd to sprzyja to grzybicy, ale ogólnie wszystko co się je, ma wpływ na zdrowie... a co do probiotyków ginekologicznych doustnych to one są doustne przede wszystkim dla wygody i dla ochrony jelit, po to mają specjalne kapsułki, jakby miały się rozkładać w żołądku to już nic by nie dotarło do pochwy a dociera (bo dla mnie np. lacibios działa). a takie nieliczne bakterie jogurtowe to nie dotrą Ci do dalszych części przewodu pokarmowego... ale fakt, lepiej uważać też na wszelakie pleśniawki w jamie ustnej.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując