Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-09-15, 07:48   #1444
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Oatatnio najbardziej się podoba mi podcast Szept Hanki. Autorka przygotowana, ma scenariusz, wybiera mniej oklepane sprawy, przedstawia różne teorie, jeśli jakaś teoria jest przestarzała (np. policja w latach 60tych uznała motyw X wykluczony ze względu na Y), to dodaje komentarz dlaczego to stare rozumowanie mogło nie być do końca trafne. Sprawy najczęściej spoza Polski. Wyważona.

A najsłabszy true crime podcast, jakiego słuchałam, to ten Justyny Mazur. Autorka jest po prostu nieodpowiedzialna, bierze jakieś nieodległe w czasie sprawy z Polski, na podstawie tego, co przeczytała w gazecie snuje swoje pseudownioski i to w bardzo szkodliwy sposób: wspomina, że osoba X z otoczenia ofiary (która nigdy nie została za nic skazana!) ma "na pewno coś wspólnego" / "coś musiała wiedzieć" etc. Przecież te osoby prawdopodobnie jeszcze żyją, na dodatek nie żyją w próżni; one same lub ktoś z ich otoczenia może tego słuchać, a że ludzie bywają durni, to może się tym w traktowaniu tej osoby zasugerować. Policja nigdy nic nie znalazła, ale Justyna Mazur, niczym jasnowidz Jackowski, po prostu wie co się działo i rzuca jakieś insynuacje. Szlag mnie trafiał, jak tego jeszcze słuchałam. A, i jeszcze wyłączanie komentarzy, gdy tylko zaczynają się pojawiać nieprzychylne.
Szept Hanki to dla mnie takie creepy kryminalne ASMR. Nie mój styl zupełnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując