Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-17, 17:13   #1
DarkGhost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8

Tonery, rozjaśnianie, żółty pigment


Witam
Przepraszam jeśli w złym miejscu stworzyłam wątek lub istnieje już taki w którym są odpowiedzi na moje pytania.
Planuję przed nowym rokiem szkolnym zrobić sobie niebieskie włosy. Na początku roku robiłam kolorowe włosy u fryzjera ( nie robiłam całych niebieskich choć miałam taki zamiar, fryzjerka namówiła mnie na różowo-fioletowo-niebieskie ombre ). Potem gdy kolor się mocno zmył okazało się, że najbliższy termin jest za dwa miesiące więc postanowiłam sama zająć się kolorem. Zamówiłam tonery Lagoon blue, kupiłam rozjaśniacz, szampon fioletowy. Niestety jedynie końcówki, które były wcześniej farbowane na niebiesko chwyciły. Reszta była turkusowo zielona.

Mam kilka pytań:
1. podobno biały toner służy do rozjaśniania innych tonerów i neutralizowania żółtych włosów, czy to prawda?
2. Używałam rozjaśniacza z Joanny, może macie do polecenia jakiś lepszy?
3. Polecacie jakąś płukankę, która skutecznie wymyje mi żółty pigment z włosów?
4. Jaki szampon powinnam dodać do kąpieli rozjaśniającej? Fioletowy czy jest to obojętne?
5. Dodać do kąpieli rozjaśniającej trochę płukanki?
6. Jakiej firmy tonery są lepsze pravana czy la riche? Oba mają dobre opinie, ceny podobne tak samo jak ilość
7. Podobno ciężko pozbyć się tonerów po dłuższym korzystaniu, to prawda? Jak w razie czego mogłabym się pozbyć tonera?
8. Czarny toner, dobrze się trzyma, na jaki kolor się zmywa, w razie czego łatwo się go pozbyć, dobrze złapie na farbowanych wcześniej na niebiesko? ( mama namawia mnie na włosy pół na pół, czarno niebieskie. Mi też bardzo się podobają, ale nwm czy w razie czego mogłabym wrócić do całych niebieskich )
9. Czy po farbowaniu tonerami dałoby radę zrobić białe włosy?
10. Zastanawiam się czy nie kupić kilku kolorów tonerów, ale nie wiem czy jest sens. Czy jest jakiś tani i dobry dekoloryzator lub sposób na pozbycie się starego tonera żebym mogła nałożyć inny kolor( w wakacje zawsze mam okazję zarobić więc mogę kupić sobie więcej tonerów )
11. Polecacie może jakieś szampony i odżywki pomagające trzymać kolor?
12. Przed nałożeniem tonera podobno powinno się umyć włosy jakimś szamponem, jaki to ma być? Poleci ktoś jakąś konkretną firmę?

Przepraszam, że tak chaotycznie.
Kolejna wizyta u fryzjera odpada, nienawidzę gdy ktoś grzebie mi we włosach, szkoda mi kasy na wizyty po których nie będę w 100% zadowolona, no i zależy mi na zrobieniu włosów przed rokiem szkolnym, a fryzjerzy w moim mieście mają zajęte terminy do października( mam na myśli takich porządnych, a nie takich, którzy nie potrafią nawet przyciąć końcówek ). No i nie chcę żeby fryzjerka znowu namawiała mnie na jakieś mieszanie kolorów.

Edytowane przez DarkGhost
Czas edycji: 2016-08-17 o 18:37
DarkGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując