Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-06, 13:09   #62
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Paula jak bym czytała o swoim poprzednim miejscu pracy, tylko że niecnych bohaterek wiecej super słyszeć, że komuś się udało i że są jeszcze normalne miejsca pracy

Cześć Maggie! Witamy na rodzimej ziemi! Na stacji - szukających pracy Jakie masz plany i przemyslenia na przyszłość po tej emigracji?
Odwiedzić Pustynię Błędowską, jeździć na basen, udać się do Aquaparku w Zatorze i parku dinozaurów, jeśli nie będzie po zbyt zaporowych cenach.
Przemyśleń mam kilka, najważniejsze z nich to:
1. Trafność powiedzenia "Cudze chwalicie, swego nie znacie".
Holandia jest czysta i zadbana pod względem środowiska naturalnego i nkfrastruktury. Ale czy ładna? Nie raz łapałam się na tym, że porównywałam rodzime krajobrazy do holenderskich i nasze wypadały pod tym względem zdecydowanie na korzyść. Budownictwo - tak samo. Ceny - porównywalne, ale biorąc pod uwagę koszty życia, to jednak w Polsce jest korzystniej. No i jedzenie - Holendrzy w zadzie prócz serów nie mają kuchni narodowej. Nasza - wiadomo.
2. Zarobki - owszem, w Holandii w przeciągu niedługiego czasu można zarobić dużo, ale dorobić się już nie jest tak łatwo. Z takimi zarobkami w Polsce jak w Holandii możnaby naprawdę dobrze żyć.
3. Do Holandii ściągają w dużej mierze ludzie z tendencjami do "menelowania się" - i to niestety prawda, jeśli wierzyć opowieściom siostry i innych osób, z którymi rozmawiałam.
4. Miła obsługa w sklepach - czujesz się naprawdę dobrze potraktowany jako klient. W Polsce trochę mi tego brakuje.
5. Poczucie anonimowości w tłumie - w Holandii jest "multi kulti", żyją tam ludzie różnego pochodzenia etnicznego i kulturowego. Można chodzić ubranym jak się chce i nikogo to nie interesuje.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora