Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamy LUTOWE 2020
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-20, 15:21   #31
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy LUTOWE 2020

My też po kolei przerabiamy wszystkie problemy skórne. Mała ma strasznie suchą skórę, zwłaszcza na głowie. Trzy razy dziennie ją czeszę, bo po kąpieli zawsze się łuszczy, a już raz zrobiła nam się ciemieniucha. Na szczęście było jej niewiele i szybko zniknęła, ale żeby uniknąć jej nawrotów profilaktycznie nacieram ją olejkiem migdałowym i wszystko wyczesuję. Na co dzień balansujemy więc pomiędzy tłustymi włosami i miękką, gładką skórą albo błyszczącymi, puszystymi włoskami, ale z "łupieżem". Ech, najgorsze jest to, że dwa tygodnie temu zamówiłam specjalny szampon do skóry atopowej, ale wszystkie internetowe apteki (stacjonarnie nie mogę go dostać) mają ogromne opóźnienia i nie wiem kiedy do nas dojdzie. Naprawdę rozumiem panikę wywołaną koronawirusem, ale co ci wszyscy ludzie kupują w aptekach w takich ilościach? O ile mi wiadomo, nie wynaleziono jeszcze na to lekarstwa. :/ W każdym razie nam życie (a raczej skórę!) ratuje Dermedic Emolient Linum Baby, krem uzupełniający lipidy (z myszką), który działa u nas cuda.



Z innych rzeczy to niewiele się u nas zmienia. Mała dalej pięknie śpi w nocy i dalej okropnie w dzień. Dalej muszę ciągle wymyślać jej nowe aktywności, bo jak się nudzi to marudzi. Ostatnio w przypływie desperacji kupiłam matę edukacyjną, ale co było do przewidzenia jeszcze niewiele ją interesuje. Ale ogólnie to jestem zachwycona, bo widzę jak z każdym dniem się rozwija i staje coraz bardziej kontaktowa. No i ogólnie jest bardzo wesoła - bardzo często głośno się śmieje i strasznie mnie tym rozczula.



No ale trudno wyrzucić z głowy to, co się dzieje na świecie. Mnie też przybiła śmierć tej młodej dziewczyny. Biedna ona i biedne jej dziecko... Zastanawiam się kiedy to się wreszcie skończy i powróci normalność, ale jak patrzę na postawę niektórych ludzi, którzy mają gdzieś tę całą kwarantannę to obawiam się, że jeszcze nieprędko.



harmattan, zdrowia!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując