Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-28, 14:25   #25
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To i ja proszę o pomoc. Jestem w totalnej kropce jeśli chodzi o mój typ urody, więc może ktoś kompetentny da radę pomóc?

Z góry bardzo, bardzo dziękuję nawet o próbę określenia czym ja jestem

1. Jak się opalasz - wolno, najpierw na czerwonawo. Potem opalenizna nabiera jasnego lub średniego (przy bardzo dużej ekspozycji na słońce) brzoskwiniowo-brązowego koloru. Nigdy nie opaliłam się na cokolwiek zbliżonego do czekolady.

2. Kolor oczu - piwne, z bardzo małą ilością zielonkawego barwnika na obrzeżu tęczówki.

3. Piegi - brak

4. Cera - jasno-brzoskwiniowy z żółtymi tonami.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, mysi blond.


6. Kolor ust - ani jasne, ani ciemne, taka bardziej zaróżowiona brzoskwinia.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię nasycone kolory. Wymienię kolory jakie noszę i wydaje mi się że pasują na przykładzie palety z linka: 030 ciemny czerwony, 031 czerwień, 040 ciemny fiolet, 042 liliowy, 056 pastelowy niebieski, 054 turkusowy. Dodatkowo oliwkowo-zielony, miodowy brąz, beż, szary, ciemno szary i czarny. Nie znoszę różu i jego odcieni, jasnych, pastelowych kolorów (rozmywam się), czystej, jasnej bieli ani brązów.

Wymienione kolory z tej palety

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? - Sama czysta biel średnio mi pasuje. Czerń, jasny kremowy, ciemny szary są dla mnie idealne. Brązy tylko jako delikatne akcenty lub w dodatkach, jako czyste kolory odpadają.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - bardzo jaskrawe kolory powodują, że wyglądam na chorą - szczególnie jaskrawe czerwienie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - Pasują mi szarawe kolory ale nie bardzo szare. Powiedziałabym, że w stosunku: 6/8 lub 7/8 kolor, a 2/8 lub 1/8 szary.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? - Chyba i takie i takie. Z ciepłych mogę nosić odcienie czerwieni, czerwono-fioletowe. Żółcie i pomarańcze odpadają. Z zimnych odcienie fioletowe, fioletowo-niebieskie, niebiesko-zielone i niezbyt jasne zielenie.
Jeśli chodzi o srebro i złoto: złoto może być, ale tylko niezbyt bardziej metaliczne niż żółte, nasycone stare złoto lub bardzo jasne. Srebro tylko jasne do średnio ciemnego - inaczej skóra wydaje się szara.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - zdecydowanie lepiej mi w strojach monochromatycznych. Wzory lepiej drobne i nie "naćkane" - czyli może być delikatny, rzadki wzorek najlepiej w maksymalnie 3 odcieniach jednego koloru lub kolorach zbliżonych "mocą" koloru. Kontrastowe, duże wzory nie są dla mnie.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-02-28 o 14:30
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora