Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-24, 22:00   #13
cassesh
Przyczajenie

Dot.: Białe grudki/stan zapalny, problemy z cerą.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Manualne oczyszczanie twarzy przy stanach zapalnych jakie są widoczne na zdjęciach odpada zupełnie. Nie powinnaś też sama majstrować przy twarzy, ale o tym pewnie wiesz... To naprawdę niczemu nie pomaga. Wiem, że to irytuje i aż się prosi żeby samemu cisnąć, ale nie wolno.

Koniecznie zrezygnuj z demakijażu kremem Nivea!! Bardzo możliwe, że to dzięki temu "oczyszczaniu" masz zmiany grudkowo-krostkowe. W ten sposób tylko zatykasz sobie pory i nie usuwasz zanieczyszczeń.

Zacznij od zakupu płynu micelarnego do demakijażu twarzy - może to być Bioderma Sensibio, z tańszych a równie dobrych jest Garnier, dziewczyny chwalą też płyn do demakijażu z Biedronki - lubię go, ale odkąd przetestowałam Garniera nie zamierzam z niego rezygnować.

Jeśli chodzi o żel myjący, wszystko zależy od tego jaki masz rodzaj cery. U mnie kiedy miałam wysyp zmian grudkowo-krostkowych podobnych do Twoich, sprawdził się żel myjący La Roche Posay z linii Effaclar. Często jest w dwupakach z kremem Effaclar Duo+. Ten duet w ciągu 2-3 miesięcy kompletnie odmienił stan mojej cery i zmiany na szczęście nie wróciły.

Podsumowując, na Twoim miejscu zaczęłabym najpierw na dobry demakijaż i oczyszczanie twarzy.
Dziękuję bardzo za rady, na pewno skorzystam. W najbliższym wolnym czasie postanowię się wybrać na miasto i rozglądnąć za tymi kosmetykami. Mam nadzieję, że i u mnie się dobrze sprawdzą. Trochę jestem niecierpliwa, ale może warto trochę się pomęczyć przez 3 miesiące. Krem nivea od dnia dzisiejszego przestaję używać!