Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-22, 08:25   #1400
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
red-witch, jak się stosuje tretinoinę to pierwsze tygodnie wygląda się mało interesująco. wygląd "różowej świnki" i łuszczącej skóry mija po miesiącu i od tego momentu jest już tylko lepiej.
Lepiej nie dopuścić do takiego stanu wcale. Raz w życiu miałam zaczerwienienie przy płatkach nosa (ale to był mój błąd), stosuję tret od ponad roku. Były podrażnienia, ale to absolutnie nie przypominało żadnej "świnki". Przy "śwince" chyba twarz by mi wypaliło...
Nie zaczynałabym tretinoiny z takim podejściem, krzywdę można sobie zrobić okrutną i się okaleczyć

Skóra retinizuje się kilka miesięcy, raczej bliżej pół roku czy nawet roku niż jednego miesiąca...

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
A ty chcesz teraz zacząć używać tretinoinę i po miesiącu (kiedy będziesz wyglądać estetyczniej) przerwać i odstawić krem na półeczkę na dwa, trzy miechy, gdzie się utleni i zmniejszy siłę działania?
Jak zamawiasz Airol to przypominam, że jego PAO to 2 miesiące. Po tym czasie tubkę należy wyrzucić czy się skończyła czy nie. Nie chodzi o samą tretinoinę ale też o zwykłą czystość mikrobiologiczną - mogą się zacząć rozwijać bakterie, grzybki.

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
no bo jeżeli zależy Ci na urodzie, to unikaj stosowania retinoidów latem.
Wystarczy umieć dobrze w fotoprotekcję. Dlatego warto najpierw sprawdzić czy się umie i bez tego nie zaczynać kuracji tretinoiną.

A mi wybitnie musi nie zależeć na urodzie, dzięki za uświadomienie

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
nie wiem, czy chciałabyś co 2 godziny nakładać filtry 50.
Raczej przesada z taką częśtością. Z drugiej strony jeśli ktoś ma zamiar cały czas spędzać na otwartym słońcu, to nawet dokładanie filtru co 2 h może nie wystarczyć - przy moim fototypie wręcz na pewno to by było wykluczone.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując