Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wierzycie w ewolucję?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-09-13, 11:44   #438
CringoHype
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 29
Dot.: Wierzycie w ewolucję?

Cytat:
Napisane przez SinOfCane Pokaż wiadomość
Teoria odwrotna do grawitacji? Proszę bardzo.


Skoro grawitacja mówi o przyciąganiu się mas, to teoria odwrotna to odpychanie się mas.


Jesteś w stanie podać mi definicję teorii ewolucji ale z odwrotnym znakiem? I czy wtedy będzie to kreacjonizm?
Co? Ale dlaczego akurat to ma być w tej teorii zmienione, a wszystko inne zostawione jak jest? Czemu by nie dodać warunku, że im dalsza odległość tym większa "siła"(zakrzywienie przestrzeni), im mniejsza masa tym większa "siła", żeby teoria była bardziej "odwrotna"
Ale wciąż do prawdziwej odwrotności sporo brakuje. Skoro w normalnej teorii przestrzeń mówi masie jak ta ma się poruszać, a masa mówi przestrzeni jak się ma zakrzywiać no to w odwrotnej to masa powinna mówić przestrzeni jak ma się poruszać, a przestrzeń mówić masie jak się ma zakrzywiać. I to już jest naprawdę bez sensu i pokazuje, że pytanie o podanie "odwrotnej teorii naukowej" nie ma sensu.

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość

Tak, ale my z naszej perspektywy nie jesteśmy w stanie doświadczyć efektów ciemnej energii, która taką anty-grawitacją jest. Odpychanie się mas jak najbardziej ma miejsce, tyle że na galaktyczną skalę. Póki co to tylko hipoteza, wstępnie potwierdzona, ale warto wiedzieć, bo ciekawe.
Ciemna energia to nie odpychanie się mas, to odpychanie się przestrzeni i jednak cofam to co napisałem powyżej, bo teraz ogarnąłem, że wszystko co o niej wiemy jest odwrotne do grawitacji i rzeczywiście można by ją nazwać teorią odwrotną do grawitacji (... się sam ostro zdziwiłem jak o tym dłużej pomyślałem teraz).
Więc tak jak pisałem w poście powyżej grawitacja to najprościej "przestrzeń mówi masie jak ma ona się poruszać, masa mówi przestrzeni jak ma się zakrzywiać, skaluje się to "pozytywnie" z masą, "negatywnie" z odległością.
I to co wiemy o ciemniej energii, to że porusza ona przestrzeń, w takim sensie że ją rozpycha, i dodatkowo to postępuje coraz szybciej, inaczej mówiąc (jeśli by teraz to ująć odwróconymi mechanizmami grawitacji) masa mówi przestrzeni jak ma się poruszać i im bardziej jest ona rozrzedzona w przestrzeni (występują większe odległości) tym przestrzeń się szybciej rozszerza. Czyli pierwsza część jest rzeczywiście dokładnie na odwrót.
I teraz "przestrzeń powinna mówić masie jak ma się ona zakrzywiać"... to już jest nie na moją głowę, ale niewiele wiemy o ciemnej energii, więc może się to okazać prawdą.

Edytowane przez CringoHype
Czas edycji: 2019-09-13 o 11:47
CringoHype jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując