Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anoreksja bulimiczna i Miłosierdzie Boże
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-06-08, 05:21   #51
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Podzielenie się radością(uzdrowienia)

[1=fcd2e403d74287f117e7a50 6dac96c8726e1bb0f_6088977 2e2e8a;86886206]Bóg nie stworzył chorób i żadnych na nikogo nie zsyła. Jedyne co zesłał na człowieka to wolną wolę. W Edenie byliśmy doskonali i mieliśmy życie wieczne. Grzech popełniony przez człowieka w akcie wolnej woli wszystko zniszczył i skaził naturę człowieka. A że w raju wszystko było wieczne, Bóg wypędził Adama i Ewę z raju, by ten stan nie trwał na zawsze, została jednak permanentna skłonność do grzechu. Wszelkie choroby i zło czynione przez człowieka są następstwem tego grzechu. I są winą człowieka. To tak po krótce, odpowiadając na pytania dlaczego Bóg pozwala na choroby i śmierć matek, wojny, itd. I że twierdzenia "Bóg tak chciał" nie mają w sobie kszty słuszności. Bo Bóg tak nie chciał, człowiek wszystko zniszczył. Bóg jest wszechmogący ale nie interweniuje w wolną wolę z miłości która jest nieskończona. Dlatego też warto się modlić, bo to nie jest Boży plan, że ktoś zachorował.[/QUOTE]No, czyli jets wszechmogący, może wyleczyć każdą osobę na świecie, ale tego nie robi bo... Nie.
Bo hola hola, ja stworzyłem świat i ludzi, którym dałem wolną wolę, a potem oni wykorzystali wolną wolę, którą SAM im dał, więc niech cierpią za to miliardy ludzi przez tysiące lat. No wtf. Przecież to jest nielogiczne i bez sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując