Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-16, 17:48   #557
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie niestety z karmieniem jest problem. Mala chce caly czas a mi nic juz nie leci. Ssala dzis z przerwami po kilka minut na zmiane cycki przez pol dnia. Ciagle placz. Mimo ze bierze do buzi cala brodawke to gryzie mnie i tak w koncowke...

Wczoraj bylo mleko bo nawet sie zalala a dzisiaj juz pusto.

A ona dodatkowo po pierwszym karmieniu nastepne to juz zamula - pociagnie pare razy i zamula z cyckiem w buzi. Rozbudzam ja to znowu pociagnie i znowu zmula. To zabiore jej przez "sen" i wrzask

Poprosilam o pomoc wczoraj pielegnkarke laktacyjna to ja wziela za kark i wepchala na piers sciskajac na maxa, dramat potem dziecko plakalo pol godziny

Dalam jej dzisiaj 30ml mm bo sie balam ze to noe brak mleka tylko cos jej dolega innego pomoglo, spi...

Za 3h sprobuje przystawic...



Jak macie jakies rady to dawajcie.
Jeżeli tylko jesteś w stanie to Karm jak najczęściej nawet co 1.5/2h jak Mała będzie ssać to będzie pobudzać produkcję.
I może niech mąż przyniesie ci femaltiker czy coś podobnego. A jak wyjdzie cie do domu to nie żałuj sobie piwa 0.0%.

Koło 3 -4doby powinien być nawał to tez będzie lżej [emoji4]

No i cierpliwości i spokoju bo karmienie nie jest łatwe[emoji8]

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Wczoraj była u nas położna, to była nasza 8. doba, mały przebił już wagę urodzeniową [emoji123] nic dziwnego jak jego cieszy tylko przystawianie do piersi [emoji28]



U nas mały był szacowany na 3700-3800 w tp, urodził się tydzień przed terminem z wagą 3240, a tydzień przed porodem na usg oszacowane miał 3300



Gratulacje! [emoji7]



To ja się przyłącze do tematu o kupach [emoji38] mojego przewijam przed każdym karmieniem, zawsze jest brudna pieluszka, a ostatnio zdarza się w trakcie karmienia pojdą gazy i zazwyczaj z gratisem, także zdarza się że po karmieniu też przewijam, no generalnie jest więcej niż 3 dzień



Dziwnie.. ja miałam takie zalecenia, żeby w ciągu pierwszych dni karmić co 3h, w nocy też, jak trzeba to budzić bo maluch nie umie jeszcze zgłaszać głodu. Przestrzegali tego w szpitalu, rodziłam w takim wspierającym kp. Jak nie mogłam raz dobudzić to położna przyszła pomóc [emoji16] Jak zacznie zgłaszać głód to karmić na żądanie. Sugerowali żeby w nocy między mniej więcej 23 a 6 były co najmniej 2 karmienia, bo mleko jest ponoć jakieś lepsze.
Maluch sobie sam powinien wystymulować ile potrzeba pokarmu, laktatorem tylko niepotrzebnie podkręcasz laktację.. i tak jak dziewczyny pisały, na codzień tylko do odczucia ulgi, opróżnianie jak chcesz mieć porcję dla malucha bo np gdzieś wychodzisz.



Super że dałaś radę! Z całego serca gratuluję! [emoji7] To jest naprawdę wspaniały październik [emoji173] czekam na opis [emoji5]



Gratulacje! [emoji7]
Gratki [emoji1]
W cycach jest moc[emoji123]

Moja przebiła wagę urodzeniowa w 4dobie jak wychodzilismy ze szpitala[emoji1]

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując