Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olimpiada Języka Polskiego i Literatury
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-20, 13:02   #71
fantasmagoria_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 25
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

Ja, ponieważ raczej nie wybiorę interpretacji, skupiam się na motywach. Gramatyka odchodzi na dalszy plan w tym roku, bo jak zauważyłam wystarczą mi same powtórki, ponieważ pamiętam dużo z ubiegłego roku. Od dzisiaj zaczynam powtórki z teorii literatury. Chcę się wziąć za poezję współczesną, ale też pod kontem wspominanych wcześniej motywów. Ktoś wspomniał, że tworzy własne zestawienie poetów współczesnych, ja robię coś analogicznego pod kątem motywów. Poza tym staram się czytać sobie poezje, powtarzać wiersze, żeby pewne rzeczy, które mogą się okazać istotne, móc dobrze wykorzystać. Niestety moje przygotowania olimpijskie zbiegły się w czasie z moim odkrywaniem Joyce`a i trochę mi tego żal

@Endegeneska - chyba mało wiesz o tym jak wygląda olimpiada z filozofii w takim razie Podziwiam ludzi, którzy biorą w niej udział, bo to jest naprawdę ogrom nauki - każde Twoje słowo musi być poparte poglądami danego filozofa. To nie jest radosna twórczość olimpijczyka, a praca ma podobną formę do rozprawki na OLiJP, z tym, że my powołujemy się na utwory literackie, a oni na dzieła filozoficzne i zawarte w nich koncepcje. Przepraszam, że odbiegam od tematu, ale poczułam się do tego troszkę zmuszona
fantasmagoria_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując