Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-26, 21:56   #38
Absynthia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 152
Dot.: badania hormonalne.jak to jest?

Ja z tym miałam tak: Lekarz rodzinny polecił się wybrać do ginekologa po skierowanie na badanie poziomu hormonów, bo podobno tylko ginekolog może takie skierowanie dać. Ginekolog powiedział, że takie badanie nic mi nie da, a potem bez badania (również kontrolnego) i po pobieżnym wywiadzie przepisał mi Diane 35. Brałam to przez cztery miesiące, miałam wrażenie, ze nie żyję, tylko zachowuję pozory, a po czterech opakowaniach, zmieniono mi leki na Novinette. W trakcie drugiego cyklu z Novinette, przestałam brać pigułki, a okres, jak był nieregularny przed kuracją, tak spowrotem stał się nieregularny po kuracji, więc doszłam do wniosku, że jak mam całe życie zażywać jakieś pigułki i się po nich TAK czuć, to dziękuję bardzo, zgadzam sie na niespodzianki w sprawie okresu.
Żałuję jednej rzeczy - że kiedy ginekolog powiedział, że badanie poziomu hormonów nic mi nie da, nie zażądałam tego na piśmie, razem z pieczątką, bo myślę, ze wtedy by dał. To jest przecież bzdura, że badanie nic nie daje, bo daje informację - jest dobrze, albo źle, a jak źle, to co z tym zrobić, żeby pomóc i jak najmniej zaszkodzić. Po to właśnie jest badanie.

Mam pytanie: czy faktycznie tylko ginekolog może dać skierowanie na badanie poziomu hormonów? Nie może tego zrobić endokrynolog? Czy to zależy od tego, jakie hormony się chce zbadać?
Absynthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując