Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Visanne = walka z endometriozą
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 21:11   #688
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Dziewczęta!!! Byłam dziś u gina. Zaczęłam właśnie 9 op. visanne i chciałam skontrolować co i jak. A więc... wszystkie torbiele zniknęły. Przypominam, że miałam 5 torbieli połączonych ze sobą, jajniki sklejone.Nie mam ani jednej torbieli, jajniki są odklejone, jeden jest przyklejony do macicy, ale drugi jest ok. Na jednym zostały dwa pęcherzyki o gęstej zawartości. Gin wytłumaczył mi, że nie są to torbiele, ale pozostałość po nich i visanne może sobie z nimi poradzi. Mam brać jeszcze ze 3 miesiące. A to dlatego, że oboje chcemy abym uniknęła kolejnego krojenia. Zalezy mi na tym bardzo mocno, bo po każdej operacji długo dochodziłam do siebie, wyłączone z życia kilka tygodni, bo strasznie źle znosiłam narkozę i pozostałości po niej.
Mimo że wydałam kupę kasy na visanne, jestem zadowolona i nie żałuje. Usunęłam torbiele, które wszyscy chcieli wycinać wraz z jajnikami. Teraz, gdy nawet będę miała operację, to nie ma ryzyka, że trzeba będzie wycinać nie wiadomo ile jajnika, skoro jeden jest czysty, a drugi ma te pęcherzyki. Liczę, że ta refundacja visanne będzie realna. Gdyby ktos cos wiedział, niech da znać.


Cytat:
Napisane przez Kara85 Pokaż wiadomość
Witam, własnie wróciłam od ginekologa torbiel jest nadal troche mniejsza ale jest. jestem 28 dni po odstawieniu visanne okres zaczął sie 7 wrzesnia i wczoraj mi się skończył, i pani ginekolog przypisała mi duphaston mam brać od 16-25 dnia cyklu przez 2 miesiące i zgłosić się na kontrole. Nie wiem dokładnie na co mi zapisała ten lek bo będąc u niej z nerwów nic się nie zapytałam ale ciągle się zastanawiam dlaczego nie zapisała mi po 3 miesiącach brania visanne kolejnych opakowań jeśli torbiel się zmniejszyła o 3 cm, nie lepiej brać 6 miesięcy ale całkiem ja wyleczyć tylko na pół nie wiem co o tym sadzić teraz ma 1,9x1,5cm. Czy któraś z Was miała problem z włosami bo mi strasznie sie osłabiły po tych tabletkach bo troszkę więcej mi wypada włosów niż normalnie i częściej są przetłuszczone nie wiem co na to poradzić biorę tabletki belissa i co zauważyłam to faktycznie paznokcie mam o wiele mocniejsze ale jakos włosny jeszcze nie chca przestac wypadac
tak, mi też wypadały, ale jest już ok. Włosy to najmniejszy problem. Mnie bolało serce, nogi i łupało mnie w krzyżu. Teraz idę do kardiologa , niech sprawdzi, czy wszystko ok. Badanie krwi wykluczyło zakrzepicę. Na szczęście... jeszcze tylko zrobię sobie badanie na gęstość kości. Muszę spr., czy po ta długim braniu visanne nie dzieje mi się krzywda w organizmie. Lepiej dmuchać na zimne...

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2011-09-12 o 21:13
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując