Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Studia podyplomowe, jakie wybrać? - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-14, 13:30   #32
janetka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Question studia podyplomowe tylko jakie

Hey Kochani. Skończyłam studia na kierunku turystyka i rekreacja: licencjat o specjalizacji odnowa biologiczna, a mgr turystyka uzdrowiskowa i spa. praktyki na studiach odbyłam w szpitalu na fizykoterapii i muszę powiedzieć, że bardzo mi się to podobało. Odkąd zaczęłam studiować marzyły mi się studia fizjoterapii, ale wyszło inaczej... Teraz zastanawiam się nad kontynuowaniem studiów. Skończeniem innego kierunku. Myślę o fizjoterapii albo kosmetologii. Tylko licencjat to kolejne 3 lata w takim jakby zawieszeniu. Z drugiej strony studia podyplomowe to nie jest to samo, Choć zainteresowało mnie kilka kierunków właśnie na podyplomówce:
1) NOWOCZESNE METODY FIZJOTERAPII W LECZENIU UKŁADU RUCHU

Celem kursu jest przygotowanie wysokospecjalistycznej kadry do pracy z największą grupą pacjentów – pacjentów z zespołami bólowymi układu ruchu. Absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające na mechaniczne diagnozowanie zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu i ich leczenie w sposób bezpieczny i skuteczny, przygotowanie spersonalizowanych zaleceń i zestawu ćwiczeń dla pacjenta jako kontynuacji leczenia, oraz bedą w stanie profesjonalnie współpracować przy prowadzeniu pacjentów przygotowanych do operacji jak i pooperacyjnych.
Przedstawienie szerokiego wyboru bezpiecznych i skutecznych metod terapii pozwoli na znalezienie metody odpowiedniej dla każdego pacjenta; ułatwi również wybór dalszej drogi kształcenia w zakresie pełnych kursów wybranych metod terapeutycznych.

2)SPA&WELLNESS

Celem studiów podyplomowych SPA & Wellness jest wykształcenie najwyższej klasy specjalistów na stanowiska organizacyjne oraz kosmetologów pracujących bezpośrednio z klientem w ośrodkach SPA, Day-SPA, MEDI-SPA, gabinetach odnowy biologicznej w hotelach, uzdrowiskach, gabinetach kosmetycznych z rozbudowaną ofertą zabiegową. Specjalista tej dziedziny uzyska wiedzę z zakresu najnowszych zabiegów pielęgnacyjnych i odnowy biologicznej, profesjonalnych urządzeń i kosmetyków. Atutem absolwentów będzie posiadanie rozszerzonej wiedzy z zakresu marketingu, ekonomii, organizacji i zarządzania. Specjaliści z tej dziedziny przygotowani będą do samodzielnego organizowania, prowadzenia i zarządzania ośrodkami SPA.
Przede wszystkim będą przygotowani do pracy w:
szkołach - ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: - technik usług kosmetycznych oraz technik masażysta. Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 207, poz. 2110),
salonach odnowy biologicznej, uzdrowiskach,
gabinetach kosmetycznych z rozbudowaną ofertą o zabiegi SPA,
ośrodkach SPA , DAY-SPA, MEDI-SPA,
firmach i zakładach produkujących i dystrybuujących kosmetyki SPA, środki higieniczne i sprzęt SPA,
laboratoriach i ośrodkach analizujących i oceniających jakość i wartość produktów SPA,
hurtowniach i sklepach wyrobów SPA.

3) MASAŻ I FIZYKOTERAPIA

Celem kształcenia na studiach podyplomowych masaż i fizykoterapia jest przygotowanie wysokokwalifikowanej kadry zawodowej w zakresie terapii manualnej, masażu i wykonywania zabiegów fizykalnych w profilaktyce i rehabilitacji kosmetycznej. Do priorytetów kształcenia w WSNoZ w Bydgoszczy należy: fachowe przygotowanie praktyczne w połączeniu z przygotowaniem teoretycznym z przedmiotów: biologii medycznej, anatomii, fizjologii, patologii a także technicznych, ekonomiczno-prawnych i marketingowych, które są niezbędne do realizacji przedmiotów ściśle specjalistycznych i zawodowych na poziomie studiów podyplomowych. Absolwenci dzięki specjalności o szerokim profilu wiedzy teoretycznej biologiczno medycznej oraz dużych umiejętnościach praktyczno zawodowych zdobytych w nowoczesnych pracowniach, gabinetach, salonach rehabilitacji kosmetycznej pod kierunkiem wybitnych specjalistów w tej branży będą mogli podjąć pracę w wielu gałęziach gospodarki i usług. Przede wszystkim będą przygotowani do pracy w:
1) szkołach - ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: - technik masażysta Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 207, poz. 2110)
2) salonach kosmetycznych, pielęgnacji urody, odnowy biologicznej,
3) gabinetach, poradniach rehabilitacyjnych i relakasacyjnych,
4) uzdrowiskach, sanatoriach, ośrodkach SPA i Wellness,
5) hurtowniach i sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym.

4) KOSMETYKA ESTETYCZNA

Celem kształcenia na studiach podyplomowych z kosmetyki estetycznej jest przygotowanie wysokokwalifikowanej kadry zawodowej w zakresie kosmetyki stosowanej, produktów kosmetycznych oraz stylizacji i wizażu. Do priorytetów kształcenia w WSNoZ w Bydgoszczy należy: fachowe przygotowanie praktyczne w połączeniu z przygotowaniem teoretycznym z przedmiotów biologii medycznej, farmacji, kosmetologii, chemii, a także technicznych, ekonomiczno-prawnych i marketingowych, które są niezbędne do realizacji przedmiotów ściśle specjalistycznych i zawodowych na poziomie studiów podyplomowych Absolwenci dzięki uzyskanemu wykształceniu będą posiadali umiejętności w dziedzinie pielęgnowania urody, opóźniania procesów starzenia i profilaktyki zdrowotnej, a także niezbędne kwalifikacje do właściwego zaplanowania i świadomego przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i uregulowaniami prawnymi.
Przede wszystkim będą przygotowani do pracy w:

1. szkołach - ukończenie studiów daje uprawnienia do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych we wszystkich szkołach kształcących w zawodzie: - technik usług kosmetycznych Podstawa prawna: Rozporządzenie MENIS z 7 września 2004 roku w sprawie standardów kształcenia nauczycieli (Dz.U. Nr 207, poz. 2110)
2. salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej,
3. gabinetach i poradniach kosmetyczno - higienicznych,
4. firmach i zakładach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, środki higieniczne i sprzęt kosmetyczny,
5. laboratoriach i ośrodkach analizujących i oceniających jakość i wartość produktów
kosmetycznych, i higienicznych, 6. hurtowniach i sklepach wyrobów kosmetyczno -higienicznych i sprzętu kosmetycznego.


Dodam również, że jestem osobą niepełnosprawną. Może nie jest ona widoczna ale astma i problemy z kręgosłupem jak wiadomo mogą być kłopotliwe, a w szczególności na takich właśnie kierunkach. Boję się, że nie dam rady, a z drugiej strony... dla chcącego nic trudnego.

Proszę poradźcie mi coś.
janetka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując